Na katedrze zainstalowano gigantycznego pająka-robota. Arcybiskup zaskoczony reakcją wiernych

Arcybiskup Terrence Prendergast powiedział, że był zaskoczony negatywną reakcją na najnowszą artystyczną inicjatywę w katedrze w Ottawie (Kanada). Krytycy nazwali umiejscowienie pająka świętokradzkim, demonicznym i obraźliwym dla świętego miejsca.


Pająk nazwany Kumo, jest jednym z dwóch gigantycznych robotów stworzonych przez firmę artystów, techników i wykonawców z siedzibą w Nantes, we Francji. Firma La Machine była w Ottawie 27-30 lipca na czas świętowania 150 urodzin Kanady.

 

 

 

 


"Pozwolenie, żeby mechaniczny pająk stał na katedrze, jest niepokojące, żenujące i niezadowalające" - napisała Diane Barlett na tablicy arcybiskupa na Facebooku.


Organizatorzy wydarzenia chcieli umieścić Kuma na katedrze ze względu na to, że znajduje się po drugiej stronie ulicy od Narodowej Galerii Kanady, która sama posiada dużą rzeźbę pająka (o nazwie Maman) na wejściowym dziedzińcu. W dniu święta Kumo miał zbliżać się do Mamana podczas wyjątkowego spektaklu, któremu towarzyszyła muzyka organowa z wnętrza katedry i rozmaite specjalne efekty.


"Myśleliśmy, że ludzie uznają to za znak, iż Kościół jest zaangażowany w świętowanie w Ottawie" - powiedział arcybiskup.

 

 

 

 

 

Wiele osób broniło decyzji arcybiskupa, stwierdzając, że "świetnie wpisuje się to w projekt Dziedzińca Pogan". "Chcemy być dobrymi obywatelami i dobrymi sąsiadami" - dodał abp Prendergast.

 

Tak wygląda Maman:

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.36

Liczba głosów:

28

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

dulak75 15:33:29 | 2017-08-03
To jest dobry obraz sytuacji gdy biskup odrywa się od misji otrzymanej od Chrystusa, tj. głoszenia Kerygmatu w szerokim tego słowa znaczeniu i zaczyna "działać". 

Masakra, tyle w temacie.

Oceń 24 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook