Rzecznik kurii Marianów: ks. Adam Boniecki odzyskał możliwość wypowiedzi w mediach

(fot. Grażyna Makara / Tygodnik Powszechny)

Jak potwierdził w rozmowie z DEON.pl ks. Piotr Kieniewicz MIC, rzecznik prasowy kurii prowincjalnej Marianów, ks. Adam Boniecki odzyskał możliwość wypowiedzi w mediach. 

 

"To nie tyle jest zdjęcie zakazu, co udzielenie pozwolenia. Zgodnie z Prawem Kanonicznym, na wypowiedzi do mediów zakonnik i ksiądz diecezjalny mają mieć zgodę swojego ordynariusza. W przypadku zakonnika jest to prowincjał. Ks. Boniecki miał wcześniej pozwolenie na wypowiedzi na łamach "Tygodnika Powszechnego", obecnie ma pozwolenie na wypowiedzi bez ograniczeń" - powiedział rzecznik. 

 

Zakaz wypowiedzi (właściwie cofnięcie pozwolenia na wypowiedzi w mediach) został nałożony na ks. Bonieckiego w 2011. 

 

Miało się to wiązać z wywiadem udzielonym Monice Olejnik w "Kropce nad i", gdzie ks. Boniecki wspominał o "niefortunności" krzyża umieszczonego w sali sejmowej. Zgromadzenie zakonne nie potwierdziło jednak tej informacji. 

 

W rozmowie z tygodnikiem "Wprost" mówił: "przeklerykalizowanie życia społecznego jest w obecnych czasach nie tylko niewskazane, ale i niemożliwe (...). Dzisiaj jesteśmy w świecie laickim, to rozdzielenie jest zupełnie uzasadnione i na miejscu".

 

Spekuluje się, że również wypowiedzi ks. Bonieckiego na temat Nergala, wokalisty zespołu "Behemot", przyczyniły się do wprowadzenia zakazu. 

 

O decyzji przełożonego zgromadzenia ws. cofnięcia zakazu, ks. Boniecki miał powiedzieć na spotkaniu warszawskiego klubu "Tygodnika Powszechnego".

 

O decyzji poinformowała również "Gazeta Wyborcza".

 

 

Oraz dziennikarz, Rafał Pikuła. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.5

Liczba głosów:

159

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Luc 22:14:47 | 2017-07-29
Bardzo mądry i nietuzinkowy ksiądz. Do tego pokorny. Nie złamał nałożonego zakazu, sam bedąc przecież w przeszłości przełożonym generalnym Marianów.
Zdrowia i długich lat Księże Adamie!
Lucjan Drobosz

Oceń 17 62 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 21:39:53 | 2017-07-29
Lepiej późno niż później !W końcu ktoś poszedł po rozum do głowy!

Oceń 13 69 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 20:02:25 | 2017-07-29
Uważam, że to błąd, jego wypowiedzi będą (jak zresztą zawsze były) dla Tyg. Powsz. skarbem pożytecznego idioty (przepraszam za wyrazenie, ale tak się to określa). Bo jak można inaczej określić tzw. kościelnego asystenta, który broni antykościelnych idei i ataków.

Oceń 96 21 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook