Abp Auza o poszanowaniu życia i godności człowieka

(www.youtube.com)

W nowojorskiej siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych zaprezentowano 14 lipca "Plan działania dla zwierzchników i działaczy religijnych celem zapobiegania podżeganiu do przemocy mogącej prowadzić do zbrodni".

 

Dokument, będący owocem trzech lat intensywnych prac, jest ważnym, konkretnym krokiem ku promowaniu kultury i społeczeństw broniących odpowiedzialnie niewinnych narażonych na akty barbarzyństwa - powiedział przedstawiciel Stolicy Apostolskiej na forum ONZ w Nowym Jorku.

 

Według abp. Bernardita Auzy ważne jest podkreślanie roli, jaką mają w tym względzie przywódcy religijni. Tym niemniej nie można zapominać, że odpowiedzialność za ochronę ludzi przed przemocą spoczywa przede wszystkim na poszczególnych rządach i całej wspólnocie międzynarodowej.

 

Znaczenie zwierzchników wspólnot wyznaniowych polega nie tylko na tym, aby zapobiegać podżeganiu do nienawiści. Ich szczególnym, specyficznym zadaniem jest zachęcać swych współwyznawców do praktykowania zasad etycznych związanych z respektowaniem życia i godności człowieka.

 

Sprzyja to tworzeniu społeczeństw, które barbarzyńskie akty przemocy uznają za moralnie niedopuszczalne - wskazał stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook