Chrześcijanie, żydzi i muzułmanie dyskutują o przebaczeniu

(fot. shutterstock.com)

Zwierzchnicy religijni, politycy i naukowcy dyskutują w tych dniach w Jerozolimie na temat przebaczenia. Na spotkanie to przybyli m.in. palestyński minister ds. religii Mahmud Al-Habasz, kard. Luis Antonio Tagle z Manili, były minister w rządzie Kamerunu - Adamou Ndam Njoya i katolicki biskup Ammanu - William Shomali.

 

Orędzie wideo do uczestników przesłał były naczelny rabin Wielkiej Brytanii i laureat Nagrody Templetona Jonathan Sacks.

 

Głównym tematem dyskutowanym na "konferencji o pojednaniu", zorganizowanej w katolickim centrum Notre Dame w Jerozolimie, jest znaczenie przebaczenia w religiach monoteistycznych.

 

Wszyscy uczestnicy zgromadzenia są zgodni co do tego, że pojednanie jest naczelną wartością ludzką nie tylko w wielkich religiach świata - oznajmiły media w pierwszym dniu obrad. Rozmowy skupiają się przede wszystkim na świadectwach wiary z różnych krajów, prowadzone też będą dyskusje, które ukażą różnorodność realnych kroków przebaczenia.

 

Jeden z założycieli Międzynarodowego Instytutu Przebaczenia i pomysłodawca konferencji - Robert Enright powiedział dziennikarzom, że świadomie nie będzie mowy o przenoszeniu tego tematu w sferę polityczną. Porównał to z "wypuszczeniem niewytrenowanego zawodnika na trasę maratonu".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.19

Liczba głosów:

21

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook