63 imamów demonstrowało przeciw terroryzmowi

(fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET)

63 imamów z całej Europy demonstrowało 10 lipca w Brukseli przeciwko terroryzmowi. "Jeśli muzułmanie jednym głosem powiedzą «nie», wówczas nie będzie już terroryzmu", powiedział imam Hassen Chalghoumi z francuskiego Drancy. Jak zauważył, terroryści "splamili piękną religię".

 

Na spotkanie z imamami przybył także belgijski minister spraw wewnętrznych, Jan Jambon. Z placu usunięto mężczyznę, usiłującego zakłócić zgromadzenie.

 

Sprzeciw wobec islamskiego terroru

 

Swoim marszem do miejsc, w których w ostatnim okresie doszło do zamachów terrorystycznych, europejscy imamowie pragną dać wspólny znak sprzeciwu wobec islamskiego terroru. W Berlinie, wspólnie z przedstawicielami chrześcijaństwa i judaizmu, potępili przemoc dokonywaną w imię religii. 

 

Bruksela jest kolejnym miastem, które odwiedzają w "marszu pokoju". Zwracają w ten sposób uwagę na wyraźną różnicę między islamem i terroryzmem. Poza tym modlą się za ofiary zamachów terrorystycznych w Europie.

 

Na trasie trwającego do 14 lipca "marszu pokoju" imamowie mają jeszcze Francję , m.in. Tuluzę i Saint-Etienne-du-Rouvray, gdzie pragną wyrazić współczucie ofiarom terroru. W kościele katolickim w Saint-Etienne-du-Rouvray jako "znak pokoju i braterstwa" zostanie poświęcony kamień pamiątkowy. Miejsce to ma przypominać osobę ks. Jacquesa Hamela. Zamordowali go islamscy terroryści 26 lipca ub. roku, gdy sprawował Mszę św.

 

Organizatorami marszu pokoju są francuski imam Hassen Chalghoun, jeden z szefów pokojowej inicjatywy Union des Peuples pour la Paix oraz Marek Halter. Ten urodzony w Warszawie polsko-francuski powieściopisarz i malarz żydowskiego pochodzenia jest uznanym autorytetem w dziedzinie obrony praw człowieka.

 

W tych dniach przypada rocznica zamachu terrorystycznego w Nicei, w którym śmierć poniosło 86 osób.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.6

Liczba głosów:

30

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

CzarnySzymon 11:15:07 | 2017-07-12
Pierre Vogel też był?

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

rzymianin1 21:14:57 | 2017-07-11
Warto zrobić dokładną listę tych immamów, i sprawdzić "obecność" jeszcze raz, powiedzmy do końca tego roku. Czy jeszcze będą? No i gdzie pozostali immamowie z Europy. Meczetów są jak wiem tysiące! Więc 60 immamów, to kropla w morzu. A pozostali co głoszą? Pokojową religię? Czy islam prawdziwy zgodny z Koranem, takim jaki jest, i surami, bez których islam nie jest islamem. Ta akcja przypomina mi coś podobnego u nas. Ma odwrócić uwagę od sytuacji uchodźców i zalewu islamu. Jeśli gdzieś jest ich 5 procent, to siedzą cicho, jeśłi 20, to sie powoli dopominają praw, jesli ok. 40 procent, to domagają się szariatu. Ilu ich jest w poszczególnych krajach i miastach Europy? Zobacz: Londyn. Manchester? Bristol? Marsylia? Kto nie wierzy niech na przykład pojedzie do Maryslii i pochodzi po niektórych dzielnicach. Jak mu życie miłe, to nie radzę. Ale jak wierzy mediom i tym 60 immamom, to niech spróbuje. Powodzenia. 

Oceń 17 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 20:20:16 | 2017-07-11
A ilu jest imamów w całej Europie? Dopiero wtedy będzie wiadomo czy ta manifestacja cokolwiek znaczy.

Oceń 19 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?