"Chrystus jest Tym, który nas podnosi i oczyszcza"

(fot. ks. Henryk Zieliński / Idziemy / flickr.com/EpiskopatNews / CC BY-NC-SA 2.0)

Częstochową archidiecezji poznańskiej nazwał Świętą Górę abp Stanisław Gądecki, który przewodniczył w sanktuarium Świętogórskiej Róży Duchownej Mszy św. kończącej spotkanie młodzieży "Paradiso". Od poniedziałku uczestniczyło w nim ponad 400 młodych osób głównie z terenu archidiecezji poznańskiej.

 

Jak stwierdził metropolita poznański, organizacja spotkań dla młodych na Świętej Górze jest dobrym pomysłem. - To miejsce jest Częstochową naszej archidiecezji. Kto raz zaczerpnie tutejszego klimatu i nim się zachwyci, często potem tu wraca - zauważył arcybiskup.

Dodał również, że cieszy go wola przybycia młodych ludzi na wydarzenie do nich skierowane. Podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację "Paradiso", księżom filipinom, archidiecezjalnemu Duszpasterstwu Młodzieży "Jordan", wolontariuszom z gostyńskch parafii w tym z Duszpastertwa "Źródło" i duszpasterstwa oratoryjnego na Świętej Górze oraz z Bonifraterskiego Centrum Rehabilitacyjnego w Marysinie i ze Szkół Rolniczych w Grabonogu, jak i strażakom z powiatu gostyńskiego oraz władzom samorządowym.

Posyłając młodych do swoich środowisk abp Gądecki przypomniał, że to "Chrystus, który jest w Kościele jest Tym, który nas podnosi, oczyszcza i uzdrawia wyzwala człowieka". Przypomniał też, że uzdrowienie trędowatego na kartach Pisma Świętego jest metaforą uzdrowienia wewnętrznego. - Kiedy przychodzimy do spowiedzi z trądem duszy, który niszczy wnętrze człowieka i powoli czyni go niezdolnym do wszelkiego egzystowania, dotknięci przez Jezusa zostajemy uleczeni - tłumaczył arcybiskup.

- Jeżeli mamy trudności z oddaniem chwały Bogu, albo z wyrażaniem Mu wdzięczności, to być może niedostatecznie głęboko zaglądamy we wnętrze naszego serca - zauważył również metropolita poznański.

Arcybiskup odmówił też wspólnie z młodymi akt powierzenia się Matce Bożej Świętogórskiej oraz zapewnił ich, że "Paradiso: odbędzie się również za rok.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook