Abp Paglia: dyskusje polityków pogrążają ludzi w depresji

(fot. Fotos Presidencia El Salvador [CC0], via Wikimedia Commons)

Jałowe dyskusje polityków pogrążają Włochów w depresji, uważa abp Vincenzo Paglia. Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia wyraził przekonanie, iż dzieje się tak, mimo że nie brak we Włoszech "nadzwyczajnych postaci, w kraju i w Kościele".


Arcybiskup wziął udział w promocji biografii ks. Giuseppe Ambrosoliego, zmarłego trzydzieści lat temu misjonarza i lekarza w Ugandzie.

Nawiązując do przykładu tego duchownego, prezes rzymskiego szpitala pediatrycznego Dzieciątka Jezus (Bambino Gesu) Mariella Enoc oświadczyła, że praca w Afryce nie może polegać na imporcie na ten kontynent zachodnich wzorów. Poinformowała, że kierowany przez nią szpital należący do Watykanu realizuje obecnie w Republice Środkowoafrykańskiej program odbudowy nieczynnego szpitala na północy tego kraju.

 

Włoski misjonarz ks. Giulio Albanese powiedział, że o popularności ks. Ambrosoliego w Ugandzie świadczy fakt, że wiele dzieci otrzymuje dziś jeszcze imię "Doctor Ambrosoli".

 

Naczelny redaktor rzymskiego dziennika "La Repubblica" opowiedział o swoim wujostwie, którzy biorąc przykład z ks. Ambrosoliego sprzedali cały swój majątek we Włoszech, by zbudować szpital w Ugandzie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook