40 tys. osób na koncercie "Jednego Serca Jednego Ducha"

Uczestnicy chrześcijańskiego koncertu uwielbieniowego zorganizowanego pod hasłem "Jednego Serca Jednego Ducha" w Rzeszowie, 15 bm. Jego pomysłodawcą jest Jan Budziaszek, perkusista zespołu "Skaldowie". (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Koncert "Jednego Serca Jednego Ducha" w Rzeszowie jest zaliczany do największych koncertów uwielbienia Pana Boga w Europie. Każdego roku w uroczystość Bożego Ciała do Rzeszowa przyjeżdża coraz więcej uczestników. W tegorocznym, 15. koncercie, zdaniem organizatorów, uczestniczyło około 40 tys. osób.

 

15 czerwca 2017 r. o godz. 19.00 w Parku Sybiraków w Rzeszowie rozpoczął się 15. koncert "Jednego Serca Jednego Ducha". Zebranych przywitali pomysłodawcy i organizatorzy koncertu - ks. Andrzej Cypryś - dyrektor Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie i ks. Mariusz Mik - proboszcz parafii św. Stanisława Męczennika w Boguchwale. W koncercie uczestniczył bp Jan Wątroba - ordynariusz rzeszowski, bp Kazimierz Górny - senior diecezji rzeszowskiej i bp Stanisław Jamrozek - biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej. Na koncert przyjechali ojcowie paulini z Jasnej Góry, którzy w związku z trzechsetną rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przywieźli do Rzeszowa kopię cudownego obrazu z Jasnej Góry.

 

Gośćmi specjalnymi koncertu byli rodzice prezydenta RP Andrzeja Dudy: Jan Duda i Janina Milewska-Duda. W koncercie uczestniczyły władze samorządowe i wojewódzkie.

 

Koncert tradycyjnie prowadził Jan Budziaszek. W tym roku, oprócz wielu znanych w Rzeszowie artystów (m.in. Marcina Pospieszalskiego, Lidii Pospieszalskiej, Tamary Przybysz, Joachima Mencla i Leopolda Twardowskiego) wystąpili: Andrzej Lampert, Tomas Celis Sanchez, Diakonia Tańca Wspólnoty Radości Paschalnej, zespół iGramy z Pokusą oraz Stan Fortuna - franciszkanin polskiego pochodzenia znany z ewangelizowana przy pomocy muzyki w nowojorskim Bronxie. Wykonawcom towarzyszyli muzycy z Filharmonii Podkarpackiej i uczniowie rzeszowskich szkół muzycznych oraz chór "Jednego Serca Jednego Ducha". Kierownikiem muzycznym koncertu był Marcin Pospieszalski.

 

Organizatorem koncertu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej przy współpracy: Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Rzeszowskiej, Duszpasterstwa Akademickiego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Rycerzy Kolumba i Związku Strzeleckiego Strzelec. Patronat honorowy sprawowali: Biskup Rzeszowski, Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.


Koncert był transmitowany przez Telewizję Trwam, kanał YouTube, Facebook, Rzeszów na Żywo.pl, Katolicką Telewizję Serbinów oraz przez rozgłośnie radiowe: Katolickie Radio Via, Radio Fara i Radio RDN.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MarzenaD 15:07:03 | 2017-06-16
Powiedzieć, że to był piękny koncert, to nic nie powiedzieć. Dowód, że muzyką można pięknie się modlić. 

Oceń 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?