Zbuntowani księża: papież prześladuje nasz Kościół; możliwa schizma

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Coraz bardziej zaostrza się konflikt między papieżem Franciszkiem a duchownymi nigeryjskiej diecezji Ahiria. Według ostatnich doniesień, powstała internetowa kampania informująca o tym, że Kościół w Nigerii jest prześladowany przez Watykan.


Taką informację podał portal Crux. Według niego burza w Internecie rozpoczęła się po tym, jak Franciszek skierował do nigeryjskich księży list, w którym zażądał od nich natychmiastowego uznania nowego biskupa Petera Ebere Okpaleke’a, mianowanego jeszcze przez Benedykta XVI w 2012 roku.


Zobacz również: Papież stawia ultimatum zbuntowanej diecezji w Nigerii


Jak informuje Crux większość kapłanów sprzeciwiających się woli papieża reprezentuje grupę nazywaną "Mbaise Indigenous Catholic Priests".


Obserwatorzy w Nigerii poinformowali Cruxa, że kryzys w tamtejszym kościele może się szybko pogłębiać; niektórzy nawet obawiają się schizmy, a to oznaczałoby, że diecezja lub jej część mogłaby formalnie zerwać więzy z Rzymem.

 

Brak posłuszeństwa Kościoła w Nigerii związany jest konfliktami na tle plemiennym.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

ewcia 18:49:50 | 2017-06-14
Jaka szkoda, że papież nie potrafi być taki stanowczy np. wobec Odnowy i różnej maści charyzmatyków, z których wielu jest po prostu heretykami. Oj, zdziwiłby się, gdyby okazało się, jakie zepsute owoce zrodził ten ruch.

Oceń 10 17 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

tarpan 12:39:47 | 2017-06-14
To jest niestety tendencja ogólna. Jesteśmy w epoce podziałów: lewica vs prawica, tradsi vs liberałowie, uchodźcy vs nacjonaliści itd. Kłócilmy się wszędzie i o wszystko.

Oceń 10 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?