Imam: zamachy to "deformacja ludzkiej historii"

(fot. shutterstock.com)

Muzułmański teolog i imam Mahmoud Abdallah domaga się krytycznej dyskusji z tymi miejscami w Koranie, które odnoszą się do przemocy.

 

W rozmowie z niemiecką rozgłośnią Deutschlandfunk podkreślił 8 czerwca, że zwłaszcza ludzie młodzi muszą poznać cały kontekst tych tekstów, gdyż w przeciwnym razie zabraknie im kontrargumentów w sytuacji, gdy radykalni muzułmanie będą chcieli usprawiedliwiać Koranem przemoc.

 

Zabijanie innych ludzi, to nie islam, podkreślił imam Abdallah. W jego opinii zamachy dokonane przez islamistów w ostatnich latach to "deformacja ludzkiej historii", przeciwko czemu społeczeństwo musi się bronić. W tych kwestiach "społeczeństwo nie może dać się podzielić, bo to byłoby zwycięstwem i triumfem dżihadystów", stwierdził islamski uczony.

 

Mahmoud Abdallah powiedział też, że popiera decyzję ponad 130 brytyjskich imamów, którzy nie chcieli odmówić tradycyjnych modlitw pogrzebowych za sprawców niedawnych zamachów terrorystycznych w Londynie i Manchesterze. Jak podkreślił, jest to nowa forma dystansowania się, do której będą mogliby się przyłączyć inni duchowni, gdyż "zamordowanie człowieka, jego duszy, jest w islamie kategorycznie zabronione".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook