Filipiny: dżihadyści niszczą Kościół. "To demoniczne działania"

Biskup Marawi Edwin de la Peña w ostrych słowach potępił zniszczenie katedry przez bojowników związanych z tzw. Państwem Islamskim. - Zniszczenie symboli religijnych ujawniło prawdziwy zamiar takich ataków - stwierdził.

 
- Jesteśmy bardzo poruszeniu tym co się stało. Nasza wiara została zdeptana - powiedział biskup. - To jest bluźnierstwo! To jest niedopuszczalne! To oczywiste, że ich działania są nie z tego świata. To demoniczne! - dodał hierarcha. 
 
Biskup ujawnił, że przed atakiem diecezja została ostrzeżona, że grupa bandytów planuje zniszczyć i spalić kościół. - Ale nie traktowaliśmy tego poważnie, ponieważ wydawało nam się, że coś takiego nie może się stać w Marawi - stwierdził bp de la Peña.
 
Kardynał Orlando Quevedo komentując zniszczenie katedry wyraził obawę, że doprowadzi to do wzrostu nietolerancji i dyskryminacji muzułmanów.
 
Kardynał stwierdził, że negatywny stereotyp kojarzący muzułmanów z przemocą ponownie nabierze siły po wydarzeniach w Marawi obleganym przez terrorystów z grupy Maute. - Wśród wielu osób zapewne wzrosną uprzedzenia po wysłuchaniu historii osób ewakuowanych z Marawi - powiedział kard. Quevedo. Przestrzegł, by nie wyciągać pochopnych wniosków, wskazując na pokojowe współżycie muzułmanów i chrześcijan we własnej archidiecezji: Cotabato. Kardynał podkreślił również konieczność edukowania chrześcijan, aby powstrzymać wzrost uprzedzeń wobec muzułmanów.
 
Około stu islamistów z ugrupowania Maute, przyznającego się do powiązań z Państwem Islamskim, zaatakowało w katedrze wiernych uczestniczących w nowennie do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, patronki tej prałatury terytorialnej. Wyważyli drzwi świątyni i porwali modlące się w niej osoby, następnie napadli na siedzibę biskupstwa.
 
Terroryści uprowadzili ks. Chito Suganoba, a także pracowników katedry i kościoła. Na wieść o porwaniu prezydent Filipin Rodrigo Duterte wprowadził na całej wyspie stan wyjątkowy. 
 
>> Prezydent Filipin obraził papieża. Teraz chce przeprosić
 
5 czerwca opublikowano nagranie w którym widać, jak terroryści niszczą kościół, a nastęnie podpalają go.
 
Zobacz film:
 

 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?