Kardynał krytykuje politykę imigracyjną D. Trumpa

(fot. BostonCatholic / Foter.com / CC BY-ND)

Watykański dziennik "L'Osservatore Romano" przedrukował po włosku wywiad, jakiego arcybiskup Bostonu kard. Sean Patrick O'Malley udzielił pismu "Denver Catholic". Ostro krytykuje w nim politykę imigracyjną obecnej administracji i wzywa ją do natychmiastowego wstrzymania wydalania ze Stanów Zjednoczonych imigrantów nie posiadających dokumentów.

 

Swoją nadzieję na zmianę przepisów purpurat-kapucyn, który jest bliskim współpracownikiem Franciszka, opiera na fakcie, że - jak mówi - wiele osób zdało sobie sprawę z potrzeby sprawiedliwszego ustawodawstwa i otwarcia się na tych, którzy nie mają dokumentów".

Zwracając się wprost do samego Donalda Trumpa, kardynał przypomniał mu obietnice, że po zwiększeniu kontroli granic i wydaleniu przestępców, jego rząd mógłby okazać więcej człowieczeństwa nielegalnym imigrantom. "Mam nadzieję, że nastąpi to niebawem" - powiedział arcybiskup Bostonu. Jego zdaniem "polityka rządu powinna sprzyjać rodzinom i liczyć się z sytuacją licznych imigrantów nie mających dokumentów, którzy jednak swoją pracą przyczynili się do dobrobytu kraju".

Przypomniał ponadto, że 60 proc. imigrantów, uważanych za nielegalnych, przebywa w USA od ponad dziesięciu lat, a ich dzieci tam urodzone często mają już amerykańskie obywatelstwo. Dlatego nie można mówić o nich tak, jakby wszyscy byli przestępcami - stwierdził kardynał. Zapewnił, że Kościół w Stanach Zjednoczonych, "który zawsze był Kościołem imigrantów", "będzie zabierać głos w obronie imigrantów bez dokumentów".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 19:58:41 | 2017-06-04
Polityczna szopka. Obama mówił, że kocha nielegalnych i wydalano ich z USA na masową skalę. Trump mówi, że są problemem, a będą wydalani tak samo jak przedtem. Praktycznie nic się nie zmieni z wyjątkiem muru na granicy z Meksykiem i zakazów dla części krajów muzułmańskich.

Chyba, że Trump stworzy jakiś system dla nielegalnych by mogli dojść do legalności. Wtedy zrobi coś co nie udało się demokratom od ponad 20 lat, choć obiecują zmiany w każdych wyborach.

Oceń 12 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook