Na wody Wisły wyrusza Barka Ewangelizacyjna

(fot. shutterstock.com)

Słynne krakowskie rejsy ewangelizacyjne, podczas których głoszono Słowo Boże, powracają na Wisłę. Kapitanem spotkania na barce w najbliższy piątek będzie pallotyn, ks. Krzysztof Wernicki. Pierwszy w tym roku rejs statkiem "Nimfa" wyruszy już w piątek, 2 czerwca.


- To już kolejna edycja naszych spotkań - najważniejsze jest w nich to, że są one przestrzenią do zetknięcia się z żywym Bogiem w Jego słowie. Będziemy znów głosić Dobrą Nowinę o Jezusie i zapraszać do przyjęcia Go jako swego Pana i Zbawiciela - wyjaśnił ks. Łukasz Gołaś SAC, dyrektor Radia nowohuckie.PL, współorganizatora wydarzenia.

 

Jak wskazał duchowny przebieg rejsów nie zmienił się. Najpierw uczestnicy wysłuchają katechezy zaproszonego gościa - którym w maju będzie pallotyn posługujący na co dzień na Kopcu niedaleko Wadowic - a następnie odbędzie się wspólnotowa modlitwa uwielbienia, zakończona oddaniem życia Chrystusowi.

 

Ks. Gołaś przypomniał, że od pierwszego rejsu w lipcu 2013 r. oraz podczas spotkań na ul. Bulwarowej czy też Siennej, zaproszeni goście - zarówno duchowni, jak i świeccy - co miesiąc opowiadali o tym, jak Bóg działa w ich życiu i jak może zadziałać w życiu słuchaczy.

 

- To, co jest niezmiernie ważne to fakt, że docierają do nas świadectwa o licznych uzdrowieniach, zarówno duchowych, jak i fizycznych, które dokonywały się podczas naszych rejsów. Otrzymaliśmy wiele telefonów i e-maili z prośbą, by barka powróciła - stwierdziliśmy więc, że należy wznowić to dzieło, z wielką nadzieją, że Pan Bóg również podczas tej odsłony spotkań będzie działał swoją mocą - przyznał.

 

Pierwszy w tym roku rejs statkiem "Nimfa" wyruszy już w piątek, 2 czerwca o godz. 19.00 spod Mostu Grunwaldzkiego. Formularz rejestracyjny oraz wszelkie potrzebne informacje dostępne są na stronie www.nowohuckie.pl.

 

W czasie rejsu zbierane będą dobrowolne ofiary, z których 10 zł od osoby będzie przeznaczone na obsługę wydarzenia, a pozostała kwota na działalność ewangelizacyjną Fundacji nowohuckie.PL.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook