Prezydent Mołdawii: prawosławie kluczowym priorytetem

(fot. Truba7113 / Shutterstock.com)

Jednym z kluczowych, niepodlegających negocjacji priorytetów dla Mołdawii jest prawosławie - oświadczył podczas wizyty w Moskwie mołdawski prezydent Igor Dodon.

 

- Zawsze mówię naszym partnerom, że są cztery sprawy, co do których nigdy nie zgodzę się, aby stały się przedmiotem negocjacji - mówił szef państwa w rozmowie z przewodniczącym rosyjskiej Dumy Państwowej, Wiaczesławem Wołodinem.

 

Pierwszym jest "państwowość, integralność Mołdawii i niepołączenie jej z żadnym innym państwem". Drugim priorytet to neutralność Mołdawii, dlatego jej przynależność do NATO jest "absolutnie nie do przyjęcia". Trzecim priorytetem jest prawosławie [które wyznaje 95 proc. społeczeństwa - KAI], czwartym zaś - strategiczne partnerstwo "z naszymi rosyjskimi przyjaciółmi".

 

- To są cztery zasady, które nie podlegają negocjacjom. A co istotne, większość obywateli Mołdawii je wspiera - zaznaczył Dodon.

 

Zadeklarował również, że Mołdawia nie potrzebuje europejskich wartości, które "w taki czy inny sposób są Mołdawianom narzucane".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook