Ned Stark zagra jezuitę w serialu BBC

America Magazine
(fot. jesuit.org.uk / Game of Thrones trailer)

Tej wiosny BBC wyemituje nowy sześcioczęściowy serial o katolickim księdzu z północy Anglii.

 

"Broken" - taki będzie nosić tytuł ta produkcja - zmaga się z niezwykle bolesnymi walkami, które napotyka garstka parafian, a także z ludzką słabością ojca Michaela Kerrigana. Sean Bean (znany m.in. z "Sharpe", "Gry o Tron'' czy "Władcy pierścieni") gra główną rolę - jezuitę Michaela. Większość scen rozgrywa się przy kościele św. Franciszka Ksawerego w Liverpoolu, który należy do jezuitów.

 

Opiekunem aktora został również jezuita - Denis Blackledge SJ, który jest proboszczem parafii św. Franciszka Ksawerego.

 

- Przez dziewięć dni 12-godzinnego filmowania, nasz kościół św. Franciszka Ksawerego stał się gwiazdą - pisze ojciec Blackledge dla America Magazine. -  Aktorzy, specjaliści i reżyserzy pokochali to miejsce, mówiąc, że posiada ono "efekt wow!".

 

(fot. jesuit.org.uk)

 

- Sean Bean przyszedł ze swoim osobistym asystentem na naszą niedzielną mszę na dzień przed rozpoczęciem zdjęć, aby poczuć to miejsce i zobaczyć, jak odprawiałem Eucharystię dla rodzin - wspomina jezuita. - Musiał wiedzieć, jak być uczestnikiem Eucharystii, a ja chciałem sprawdzić scenariusz, aby upewnić się, że wszystkie użyte teksty są zgodne z aktualnym stanem rzeczy.

 

Proboszcz ujawnił także kilka zabawnych momentów z kręcenia filmu: - Po cichu pokazałem Seanowi jak prowadzić mszę na różnych etapach. To było bardzo satysfakcjonujące, widząc jak Sean wrósł w tę część i jak poważnie potraktował swoją rolę, pokazując obraz człowieka obdarzonego kapłaństwem.

 

(fot. jesuit.org.uk)

 

Opowiedział również o tym, jak Sean Bean chciał pouczać dzieci... przystępujące w serialu do Komunii świętej: - Sean szybko się uczył i łatwo się z nim pracowało. W pewnym momencie nawet przyszedł do mnie i powiedział: "Niektóre dzieci nie przyjmują poprawnie Komunii, Denis!".

 

Sześć odcinków serialu "Broken" będzie emitowane przez BBC jeszcze w 2017 roku.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook