Przesłanie kard. Tagle do Polaków [WIDEO]

Radio Watykańskie

"Migracja daje ludziom możliwość wzrostu jako osoby, stworzenia lepszego życia sobie samym oraz przyszłym pokoleniom; migracja pokazuje nam szlachetność ludzkiego ducha" - napisał przewodniczący Caritas Internationalis.

 

Kard. Luis Antonio Tagle stwierdził tak w specjalnym przesłaniu na Święta, w którym zamieszczając własne zdjęcia rodzinne przypomniał, że także on jako dziecko musiał przenieść się kiedyś z Chin do Filipin.

 

"W tym okresie Wielkanocy zapraszam chrześcijan, katolików i niekatolików, do wejścia w kontakt z uchodźcami" dodał hierarcha.


W tekście podkreślono, że "migranci mają prawo do przemieszczania się i do wyboru", gdzie chcą iść, ale także powinni mieć możliwość pozostania u siebie "i żyć w sposób godny we własnej ojczyźnie".

 

Kard. Tagle wskazał więc na konieczność przeciwdziałania wojnom, konfliktom, biedzie oraz niesprawiedliwości społecznej, a także dbania o dobro wspólne i o środowisko. "Mam nadzieję, że globalne przemieszczenia ludności oraz sytuacja, w jakiej znajdują się uchodźcy, doprowadzi cały świat do zrobienia sobie rachunku sumienia i własnego systemu wartości" napisał hierarcha.

 

Kard. Tagle nagrał również wyjątkowe przesłanie do Polaków:

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Oriana 23:55:41 | 2017-04-21
Bardzo sympatyczny kardynał, który tak ciepło mówi o Bogu Ojcu/Matce, że każdy powinien chcieć przyjąć tę Miłość (Boga) do serca i kochać tak bezwarunkowo jak Bóg, wówczas tak jak Bóg ocalił nas dzięki Miłosierdziu, my chcielibyśmy ocalić wszystkie nasze siostry i braci i nikogo nie wykluczać i nikomu nie odmówić pomocy. Na tym chyba polega chrześcijaństwo, aby mieć Boga (Miłość) w sercu. 
A wszelkie spory o dowody na istnienie Boga są wtedy bez sensu.

Oceń 11 48 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

daglezjama 20:26:35 | 2017-04-21
Amerykanie nie chcą znieść dla Polaków wiz i Polacy mszczą się na uchodźcach - nas nie chcą wpuścić to i my nie wpuścimy.

Oceń 1 56 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook