"Te ataki mają szatański charakter"

(fot. Raimon Ribera / flickr.com / CC BY 2.0)

Biskup katolickiej diecezji znajdującej się w centrum powstania Boko Haram stwierdził, że ataki dżihadystów mają "szatański" charakter, a walka jest bardziej duchowa niż fizyczna.


"Walka z Boko Haram nie powinna ograniczać się tylko do sfery fizycznej, ale też do sfery duchowej, która jest odpowiedzialna za te szatańskie ataki." - powiedział w wywiadzie Bishop Oliver Dashe Doeme z Maiduguri.


Biskup pochwalił obecny rząd Nigerii za sukces w trwającej wojnie przeciw terroryzmowi, ale również nakłaniał do zakończenia przemocy w północnej Nigerii, gdzie wciąż było wiele ataków i samobójczych zamachów bomowych.

 

>> "Kto nie wierzy w piekło, niech przyjedzie do Syrii"


Diecezja w Maiduguri obejmuje stany Borno i Yobe oraz część stanu Adamawa.


W połowie marca zarządca stanu Borno Kashim Shettima powiedział, że 100,000 ludzi zginęło w jego prowincji z rąk bojowników Boko Haram od czasu powstania w 2009 roku.

 

Stwierdził również, że 2.1 miliona ludzi zostało wysiedlonych w obrębie stanu.


Shettima poinformował także, że ponad 52,000 sierot mieszkało bez żadnej opieki, a prawie 55,000 kobiet zostało wdowami.


Na początku kwietnia biskup Doeme przekazał informację, że spośród 100,000 zabitych ludzi było pięciuset katolików. Około 80 tysięcy katolików musiało uciec do sąsiedniego Kamerunu, gdzie uzyskali tymczasowy azyl.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?