Bp Roman Pindel objął opieką syryjską rodzinę

(fot. Adam Sobel / youtube.com)

Do akcji "Rodzina Rodzinie", którą koordynuje Caritas diecezjalna, włączyło się w ciągu ostatnich kilku dni kilkanaście parafii z terenu diecezji bielsko-żywieckiej.

 

Także biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel, który zaapelował do parafii i wiernych, by wsparli akcję Caritas Polska, osobiście objął opieką jedną rodzinę syryjską w ramach akcji "Rodzina Rodzinie".

 

Jak poinformował dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Robert Kasprowski, około 20 parafii z terenu Podbeskidzia potwierdziło już swoje zaangażowanie w tę formę pomocy rodzinom z Bliskiego Wschodu. - Caritas diecezji bielsko-żywieckiej otrzymuje i rejestruje na bieżąco kolejne zgłoszenia do akcji - dodał.

 

Duchowny wyjaśnił, że pomoc Caritas jest odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka, który podkreślił, że "uchodźcy to nie liczby, tylko osoby, które mają twarze, imiona i historie życia", oraz na prośbę biskupa diecezji bielsko-żywieckiej, który w swym wielkopostnym komunikacie poprosił, aby każda parafia diecezji pomogła przynajmniej jednej syryjskiej rodzinie wskazanej przez Caritas Polska.

 

- Wdzięczny za waszą służbę, prośbę tę polecam duszpasterzom, katechetom, członkom zespołów charytatywnych, wolontariuszom Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Stajemy wobec bardzo konkretnej możliwości świadczenia jałmużny wielkopostnej. Odczytajmy tę możliwość jako znak czasu - napisał bp Pindel. Chcąc dać przykład innym, sam objął opieką jedną z poszkodowanych rodzin syryjskich.

 

Swoje wsparcie wierni w diecezji bielsko-żywieckiej mogą przekazać, bezpośrednio "adoptując" jedną syryjską rodzinę na okres pół roku za pośrednictwem portalu www.rodzinarodzinie.caritas.pl., składając jednorazowo bądź systematycznie ofiarę w swojej parafii, lub dołączając do Rodziny Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, która gromadzi na specjalnym koncie nawet najdrobniejsze i jednorazowe wpłaty od osób chcących wesprzeć to dzieło.

 

W wielu parafiach diecezji bielsko-żywieckiej pojawiły się specjalne skarbonki lub są prowadzone zbiórki na ten cel.

 

W całej Polsce obecnie w ramach programu "Rodzina Rodzinie" ponad 7 tys. polskich darczyńców wspiera ok. 2230 rodzin w Aleppo.

 

Akcja Caritas Polska "Rodzina Rodzinie" polega na wsparciu konkretnych rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. W inicjatywę włączyć się mogą polskie rodziny, parafie, diecezje, środowiska czy firmy oraz inne instytucje, które zadeklarują sześciomiesięczną pomoc dla konkretnej rodziny. Darczyńcy mogą objąć rodzinę wsparciem całościowym lub częściowym, w zależności od możliwości finansowych.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook