Biskupi napisali list do Franciszka z okazji rocznicy pontyfikatu

(fot. E. Bartkiewicz / www.episkopat.pl / photo)

Wyrazy wdzięczności za dotychczasowe cztery lata pontyfikatu przesłali na ręce papieża Franciszka biskupi zgromadzeni na 375. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które obraduje w Warszawie.

 
Dotychczasowe lata posługi stają się "szczególnym świadectwem o Bogu 'małym, bliskim i konkretnym'" - czytamy w liście polskich biskupów.
 
Biskupi polscy wraz z gośćmi z zagranicy zakończą dzisiejszy dzień obrad Mszą św. o godz. 16.30 w Bazylice Świętego Krzyża w intencji Ojca Świętego Franciszka. Przewodniczyć jej będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, a homilię wygłosi metropolita warmiński abp Józef Górzyński.
 
Publikujemy treść listu biskupów do Ojca Świętego:
 
Warszawa, dnia 13 marca 2017 roku
 
Umiłowany Ojcze Święty,
 
Kościół w Polsce z wdzięcznością i radością wspomina wybór Waszej Świątobliwości na Stolicę Piotrową w dniu 13 marca 2013 roku. 
 
Polscy biskupi, zgromadzeni na zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie wraz ze wszystkimi wiernymi pragną przekazać Tobie, Ojcze Święty, serdeczne pozdrowienia oraz wyrazy czci i szacunku.
 
Jesteśmy wdzięczni Opatrzności za minione lata pontyfikatu Waszej Świątobliwości, które nie tylko dla wiernych Kościoła katolickiego, ale dla wszystkich, stają się szczególnym świadectwem o Bogu "małym, bliskim i konkretnym" - jak mówił Ojciec Święty do Polaków zgromadzonych na Jasnej Górze, podczas Mszy Świętej z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Świadectwem o Bogu, który nigdy nie przestaje podejmować trudów, by szukać i odnajdywać zagubionego człowieka. Przykład życia Waszej Świątobliwości oraz troskliwa, czuła i ojcowska obecność sprawiają, że świadectwo to staje się też konkretnym znakiem troski i obecności samego Boga.
 
Naszą jedność, bliskość i synowskie oddanie chcemy wyrazić podczas wspólnej Eucharystii w intencji Waszej Świątobliwości, której będzie przewodniczyć Nuncjusz Apostolski w Polsce J.E. Ks. abp Salvatore Pennacchio.
 
Prosimy Boga Wszechmogącego o potrzebne łaski dla owocnego wypełniania posługi Piotra naszych czasów oraz o opiekę Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła.
 
Niech Bóg podtrzymuje Waszą Świątobliwość Swoją mocą i obdarza siłą.
 
Biskupi obecni na 375. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook