Watykan: decyzje w sprawie Medjugorje nie zapadną szybko

(fot. Wikimedia Commons)

Medjugorie nie jest dogmatem i żaden katolik nie jest zobowiązany, aby wierzyć w rzekome objawienia. Decyzje w tej sprawie nie zapadną szybko - powiedział agencji ANSA prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Gerhard Ludwig Müller.


Podkreślając, że na podjęcie decyzji w kwestii autentyczności objawień w Medjugorie potrzeba jeszcze sporo czasu, kard. Müller zaznaczył, że ważniejsze jest obecnie uregulowanie kwestii duszpasterskich, w tym spowiedzi. W ten sposób prefekt Kongregacji Nauki Wiary nawiązał do planowanej pod koniec marca wizyty w tym miejscu, specjalnego wysłannika papieskiego abp. Henryka Hosera. Zadaniem biskupa warszawsko-praskiego będzie zyskanie dogłębnej wiedzy na temat sytuacji duszpasterskiej w Medjugorie.

 

Zdaniem kard. Müllera, niektóre osoby wyolbrzymiają znaczenie tych zjawisk, tak jak gdyby to były niemal dogmaty. - Nawet kiedy Kościół wypowiada się za autentycznością takich zdarzeń, żaden katolik nie jest zobowiązany, aby się tam udać, czy żeby w to uwierzyć - podkreślił prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

 

Dodał, że przyszłość Kościoła nie zależy ani od Medjugorje, ani też od znanych sanktuariów, takich jak Lourdes czy Fatima, chociaż pomagają one w rozwoju wiary. Istotna jest ta wiara, którą żyjemy w rodzinie, w pracy, w parafii. Odnosząc się do wizjonerów - określonych przez biskupa Mostaru, Ratko Pericia jako "samozwańczych", kard. Müller wskazał, że jako katolicy winniśmy się skupić na osobie Jezusa Chrystusa. - Istnieją pewne objawienia prywatne, które nie zastąpią jednak jedynego objawienia Boga w Jezusie Chrystusie - powiedział agencji ANSA prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Dorota_w 11:33:17 | 2017-03-05
bardzo mądre posunięcie. Objawienia nie tylko nie pomagają w pogłębianiu wiary, ale zwodzą ludzi, odciągają od Boga. Przesłania każdej ze zjaw, czy to w Lourd, czy w Fatimie są sprzeczne ze Słowem Bozym i wprowadzaja wierzących w błąd, zwłaszcza katolików, którzy nie znają Pisma św. Każdy kto zna Słowo Boże, po zapoznaniu się z przesłaniem zjawy, szybko odrzuci zwodnicze działanie szatana. Zjawa fatimska twierdzi bowiem, ze odmawianie różańca, ustanowienie modlitwy do jej niepokalanego serca zbawi świat. Jezus Chrustus raz na zawsze umierajac na krzyżu odkupił świat, zapłacił  swoją śmiercią za twoje i moje grzechy. Zeby być zbawionym trzeba uwierzyć w Jezusa, osobiscie zaprosić Go do swojego serca, oddać Mu swoje zycie. "Wiarą jesteśmy zbawieni, nie z uczynków, aby się nikt nie chubił". mówi apostoł Paweł. "Kto we mnie wierzy, nie będzie sądzony, ale już przeszedł do życia" Ewangelia św Jana.
Jezus siebie samego nazwał życiem i zmartwychwstaniem, ponieważ to dzięki jego ofierze jaką złożył na krzyżu, możliwe było odkupienie grzechów ludzi oraz zmartwychwstanie do nowego życia z Ojcem w niebie. Jego męka i śmierć dała całej ludzkości życie wieczne, dlatego Jego samego nazwać można życiem. 
Jesli chcesz być zbawiony i nie iść na sąd uwierz w jezusa, przyjmij Go do swego serca, a  wtedy nstaniesz się nowym stworzeniem. "Kto  nie narodzi się na nowo w Duchu św. ten nie wejdzie do Królestwa Bożego.
Jesli do tej pory nie czytaliście Pisma św., to przeczytajcie choć Ewangelię św. Jana lub obejrzyjcie film Opowieść o Zbawicielu" - w całości zawierający tę Ewangelię. Nie dajcie się zwodzić, bo nieznajomość Słowa Bożego nie będzie dla nikogo usprawiedliwieniem.

Oceń 7 13 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook