DR Konga: napady na kościół i seminarium

Radio Watykańskie
(fot. Democratic Republic of the Congo)

Z Demokratycznej Republice Konga napływają wciąż nowe wiadomości, potwierdzające niepokój o panującą tam sytuację, jaki wyraził 19 lutego Ojciec Święty po niedzielnej modlitwie Anioł Pański.

 

W niedzielę rano w stolicy tego kraju, Kinszasie, kilkunastu nieznanych młodych ludzi splądrowało kościół parafialny św. Dominika. Zniszczyli ławki, sprofanowali tabernakulum i ołtarz. Jak zeznaje tamtejszy proboszcz, grupa przybyła z plecakami, aby zabrać cenne przedmioty. Kongijski rząd potępił atak na parafię, wyrażając opinię, że miał on motywy polityczne.

 

Natomiast 18 lutego we wspomnianej po papieskiej modlitwie Anioł Pański kongijskiej prowincji Kasai Centralne bojówkarze z oddziałów zabitego w sierpniu ub. r. przez siły bezpieczeństwa wodza plemiennego Kamwiny Nsapu napadły na Wyższe Seminarium Duchowne w mieście Kananga. "Wyłamali drzwi pokoi i zniszczyli wszystko, co było w środku" - powiedział jego rektor, ks. Richard Kitenge w wywiadzie dla Radia Okapi. Po trwających przez godzinę walkach wojsko uwolniło seminarium z rąk bojówkarzy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook