Papież może odwiedzić Francję zaraz po wyborach

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

Papież Franciszek pragnie odwiedzić Francję i ma nadzieję, że będzie mógł to uczynić "w najbliższej przyszłości". Zapewnił o tym sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin w długim wywiadzie, udzielonym Jeanowi-Marie Dumontowi i zamieszczonemu w najnowszym numerze francuskiego tygodnika katolickiego "Famille Chrétienne".

 

Jednocześnie zaznaczył, że nastąpiłoby to już po drugiej turze wyborów prezydenckich, przewidzianych na 7 maja br.

 

Purpurat watykański przypomniał, że we wcześniejszym wywiadzie dla tegoż pisma [w październiku 2015] oświadczył, że Ojciec Święty chciałby chętnie przybyć do Francji, jak sam wspomniał o tym podczas pobytu w Strasburgu rok wcześniej. "W międzyczasie obchodziliśmy, jak wiecie, Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, z którego powodu Jego Świątobliwość musiał zmniejszyć liczbę swych podróży poza Włochy" - stwierdził rozmówca francuskiego tygodnika.

Podkreślił, że po wyborach prezydenckich i parlamentarnych, zaplanowanych na ten rok, "być może będziemy mogli rozpatrzyć możliwość wizyty we Francji, mając przy tym nadzieję, że dojdzie do tego "w najbliższej przyszłości".

Wybory prezydenckie we Francji odbędą się w tym roku w dwóch turach: pierwszą zaplanowano na 23 kwietnia, drugą w dwa tygodnie później - 7 maja. Mandat obecnego prezydenta wygasa 15 maja 2017 o północy. Wybory parlamentarne mają się odbyć w czerwcu br.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook