Arcybiskup Aleppo: Jezus nie był politycznie poprawny

(fot. Aid to the Church in Need / youtube.com)

Abp Jean-Clément Jeanbart, ordynariusz Aleppo dla katolików obrządku melchickiego zarzucił biskupom krajów Zachodu, że wiele mówią o muzułmanach i islamie, przemilczając prześladowanie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

 

Podkreślił, że zadaniem biskupa jest głoszenie prawdy i wskazał na Jezusa, który "nie był politycznie poprawny, ale politycznie sprawiedliwy".

 

W artykule zamieszczonym w Front Page Magazine, konserwatywnym magazynie online "David Horowitz Freedom Center" Robert Spencer cytuje opinię melchickiego arcybiskupa Aleppo, że media europejskie wyciszają lub przemilczają wiadomości o cierpieniach, jakich doznają chrześcijanie w doświadczanej wojną domową Syrii, nie sprawdzając informacji o tym, co tam się dzieje. Abp Jeanbart skrytykował również biskupów Zachodu, którzy dysponując autentycznymi informacjami o losach syryjskich chrześcijan, nie nagłaśniają ich i nie publikują.

 

- Biskupi zbyt kierują się poprawnością polityczną i utrzymaniem dialogu z islamem. Dlatego informacje o prześladowaniach chrześcijan przez muzułmanów nie są mile widziane - powiedział abp Jeanbart.

 

Melchicki arcybiskup Aleppo uważa, że przyjmowanie muzułmańskich migrantów bez uprzedniego sprawdzenia ich ewentualnych powiązań z terrorystami jest błędem, za który kraje zachodnie mogą słono zapłacić. - Otwórzcie oczy, nie widzicie, co tak niedawno wydarzyło się w Paryżu? - przestrzegł hierarcha.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

CzarnySzymon 07:56:09 | 2017-02-07
Miła niespodzianka i wielkie zaskoczenie taki artykuł na Deonie, którego autorytetami od uchodźców są właśnie duchowni z Zachodu. Chciałoby się wierzyć, że jego słowa dadzą niektórym do myślenia, choć to byłoby jeszcze większym zaskoczeniem.

Oceń 13 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?