"Chory staje się dla nas samym Chrystusem"

(fot. shutterstock.com)

W Hospicjum Płockim pw. św. Urszuli Ledóochowskiej rozpoczęto akcję ewangelizacyjną, adresowaną do podopiecznych i wolontariuszy.

 

Spotkania ewangelizacyjne w Hospicjum Płockim pw. św. Urszuli Ledóchowskiej odbywają się raz w miesiącu, przez kilka godzin. Uczestniczą w nim ewangelizator, kapelan i wolontariusz. Polegają na wspólnej modlitwie przy łóżku chorej.

 

- Najpierw pytany chorego, czy wyraża zgodę na wspólną modlitwę i najczęściej jest ona pozytywna. Chory staje się dla nas wtedy samym Chrystusem, a jego łóżko - ołtarzem. Modlimy się tyle czasu, na ile pozwalają siły pacjenta. Widzimy, jak bardzo te osoby potrzebują modlitwy. Z naszej obecności zadowolone są także rodziny czuwające przy łóżku chorej osoby. Modlitwa daje jej uczestnikom pokój serca - podkreśla Maria Jarzyńska, jedna z ewangelizatorek.

 

Krzewiciele wiary planują także przygotowanie skrzynki, do której podopieczni i osoby ich odwiedzające będą mogli wrzucać kartki z intencjami modlitw. Później będą się w tych intencjach modlić podczas cyklicznych spotkań w płockiej katedrze.

 

Zanim ewangelizatorzy rozpoczęli swoją misję w hospicjum, zostali do tego przygotowani podczas spotkań z psychologiem i kapelanem. Poza tym zorganizowano dzień skupienia dla ewangelizatorów i wolontariuszy hospicyjnych, który poprowadził kapelan hospicjum ks. Krzysztof Szuliński.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook