Organizatorzy ŚDM w Panamie z wizytą w Krakowie

(fot. BeeZeePhoto / Shutterstock, Inc.)

Organizatorzy ŚDM Panama 2019 będą we wtorek i środę gościć w Krakowie. Panamczycy chcą dowiedzieć się, w jaki sposób miasto przygotowywało się do święta młodych, by skorzystać z polskich doświadczeń.

 

Jak poinformował w niedzielę rzecznik krakowskiej kurii ks. Piotr Studnicki, w skład delegacji z Panamy wejdą m.in. abp Jose Domingo Ulloa, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019, ks. Romulo Aguilar, koordynator generalny przygotowań oraz Victor Chang, sekretarz generalny Komitetu.

 

W ciągu dwóch dni Panamczycy spotkają się z osobami odpowiedzialnymi w Krakowie m.in. za logistykę, wolontariat, wydarzenia centralne oraz katechezy i rejestrację pielgrzymów na ŚDM 2016.

 

- Chcemy zapoznać się z najważniejszymi wyzwaniami, przed którymi stanął krakowski komitet. Ciekawi jesteśmy, jakie wnioski organizatorzy ŚDM w Krakowie wyciągnęli po trzech latach pracy i z przebiegu ŚDM. Mamy też nadzieję, że podzielą się z nami najlepszymi praktykami z tego czasu - powiedział cytowany w informacji prasowej Victor Chang.

 

Podkreślił także, że wizyta w Krakowie będzie okazją, by w bezpośrednich rozmowach osobiście podziękować osobom zaangażowanym w przygotowania do ŚDM 2016 za wyjątkową atmosferę krakowskich Dni i pogratulować im dobrej organizacji wydarzenia.

 

W Niedzielę Palmową (9 kwietnia) przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie oraz wszystkich polskich diecezji wezmą udział w mszy św. sprawowanej przez papieża na placu św. Piotra. Na zakończenie liturgii przekażą symbole ŚDM delegacji z Panamy. W imieniu organizatorów najbliższych ŚDM, do Rzymu pojadą młodzi reprezentujący sześć krajów Ameryki Centralnej: Panamę, Honduras, Kostarykę, Nikaraguę, Salwador i Gwatemalę.

 

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 r. Ich hasłem będą słowa z Ewangelii św. Łukasza: "Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook