Biskupi panamscy: módlmy się o otwarcie serc na przyjęcie młodych

(fot. bubutu / Shutterstock, Inc.)

Prosimy o modlitwę, aby Światowe Dni Młodzieży otworzyły serca wielu na przyjęcie młodych, którzy przyjadą do naszego kraju - z takim apelem biskupi Panamy zwrócili się do wiernych w przesłaniu na zakończenie obrad episkopatu.

 

Jednocześnie przypomnieli o zaplanowanym na 2-5 lutego Krajowym Spotkaniu Młodzieży. Jego głównym zadaniem będzie formacja młodych, aby mogli się stać uczniami i misjonarzami Bożego miłosierdzia.

 

W przesłaniu końcowym biskupi podnieśli także temat ochrony dzieci przed plagami pracy nieletnich, niewolnictwa, prostytucji, wykorzystywania seksualnego czy przymusowej migracji. W tym kontekście poruszyli sprawę edukacji młodych, której towarzyszy pokusa ideologizacji.

 

Biskupi podkreślili, że nowa kolonizacja, jakiej dopuszczają się organizacje międzynarodowe, od których uwarunkowana jest pomoc dla krajów rozwijających się, w ostateczności prowadzi do odebrania im wolności i niezależności. Dlatego przypomnieli, że rodzice mają prawo i obowiązek być pierwszymi i głównymi wychowawcami swoich dzieci, także gdy chodzi o wychowanie seksualne i moralne.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook