"Ewangelizacja to niesienie Boga innym"

(fot. Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy OW / youtube.com)

Ewangelizacja to niesienie Boga innym - podkreślił bp Jerzy Mazur. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Przewodniczący Komisji KEP ds. Misji spotkał się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie z osobami przygotowującymi się do wyjazdu na misje.

 

Wigilijną wieczerzę i dzielenie się opłatkiem poprzedziła msza św.

 

Maryja wzorem dla misjonarzy

 

W homilii bp Mazur przywołał postać Najświętszej Maryi Panny wskazując Ją jako wzór misjonarza. - Podobnie jak Ona w pośpiechu i z radością udała się do swojej krewnej Elżbiety by oznajmić jej Dobrą Nowinę, tak my powinniśmy nieść światu Chrystusa głosząc że Bóg z miłości do człowieka przyszedł na ten świata przyjmując ludzką naturę by wyzwolić nas z niewoli grzechu - powiedział duchowny.

 

Najskuteczniejsza droga ewangelizacji

 

Przyznał, że dzieło ewangelizacji do którego na mocy chrztu św. wszyscy zostali wezwani nie oznacza samych sukcesów. - Jezus Chrystus nie obiecywał nam łatwej drogi, ale zapewniał swoją obecność i wsparcie Ducha Świętego. Niech zatem nigdy nie będzie nam za daleko, czy zbyt trudno by nieść innym Dobrą Nowinę - zaapelował duchowny.

 

Podkreślił, że najskuteczniejszą drogą ewangelizacji współczesnego świata jest świadectwo osobistego życia. - Nasza świadectwo powinno być tak czytelne aby inni spotykając nas pytali o Boga - powiedział bp Mazur.


Po liturgii złożono sobie świąteczne życzenia i przełamano się opłatkiem.

 

Tegoroczny kurs w CFM liczy 17 kandydatów do wyjazdu na misje. W grupie tej jest siedmiu księży diecezjalnych, trzech zakonników, jeden kleryk, pięć sióstr zakonnych i jedna osoba świecka. Wyjadą oni do takich krajów min. jak: Peru, Boliwia, Wenezuela, czy Kamerun.


Magdalena Gronek

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook