Abp Skworc "Mikołajem" w szpitalu dziecięcym

(fot. youtube.com)

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc we wspomnienie św. Mikołaja udał się z wizytą do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II. Wraz z personelem i pacjentami modlił się na Eucharystii, a później odwiedził dziecięcy oddział onkologiczny.

 

Patron, który przynosi dobro

 

Wizyta abp. Skworca rozpoczęła się od Eucharystii w kaplicy Aniołów Stróżów. - W jedno nas tu zgromadziła miłość Chrystusa. W jedno nas tu zgromadziła osoba św. Mikołaja. To patron, który nam się najpiękniej kojarzy już od dzieciństwa, jako przynoszący samo dobro. W tej kaplicy, wzywając pomocy św. Mikołaja, chcemy prosić dla dzieci, które są tutaj leczone, o dar powrotu do zdrowia - mówił rozpoczynając Eucharystię hierarcha.

 

Zapewnił też, że swoją modlitwą obejmuje cały personel medyczny i administracyjny szpitala, jak również rodziny najmłodszych pacjentów. Dodał, że w jego kaplicy wszystkie intencje, które są mu powierzone przedstawia Bogu na modlitwie.

 

Mieć oczy otwarte na potrzeby ludzi

 

- Św. Mikołaj zapisał się w pamięci ludzi jako człowiek niezwykle dobry. Twórczy w dziełach charytatywnych. Miał oczy otwarte na potrzeby ludzi i potrafił na te potrzeby reagować - mówił o patronie dnia abp Skworc. W tym kontekście podziękował wszystkim tym, którzy w szpitalu "reagują na konkretną potrzebę, jaką jest brak zdrowia dzieci".

 

- Czuję się wyróżniony, jako jeden spośród posługujących w tym szpitalu, gdyż ksiądz arcybiskup ma dla nas czas. Wiem, że to jest inicjatywa księdza arcybiskupa (…) i serdecznie za nią dziękuję - powiedział o. Paweł Ostrzałek OFM, kapelan kaplicy Aniołów Stróżów.

 

Na zakończenie Eucharystii metropolita katowicki pobłogosławił indywidualnie każde dziecko obecne w kaplicy. Następnie razem z dyrekcją szpitala i jego personelem udał się na oddział onkologii dziecięcej, gdzie każdemu młodemu pacjentowi zostawił słodki podarunek.

 

Wizyta metropolity katowickiego w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II miała miejsce po raz drugi. Abp Skworc przybywa do szpitala na oddziały dziecięce z okazji wspomnienia św. Mikołaja.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook