Modlitwa w drodze: "Odbierz. Może to coś ważnego"

(fot. Modlitwa w drodze)

W serwisie Modlitwa w drodze można będzie znaleźć w adwencie nowe propozycje rozważań i medytacji. Przez 4 tygodnie Adwentu, codziennie jesteśmy zaproszeni do dziesięciominutowej medytacji Słowa Bożego z klimatyczną muzyką.

 

Z Modlitwy w drodze można korzystać przez stronę internetową i aplikację mobilną (Android i iOS). Pozwala modlić się w każdym czasie i w każdym miejscu. Krótka medytacja ignacjańska pomaga zobaczyć Boga w codzienności, wsłuchać się w siebie i spojrzeć na swoje życie nowymi oczami.

 

- Wcielony Bóg pragnie przede wszystkim miejsca w naszych sercach. By do nich dotrzeć, rodzi się w prostocie i cichości stajenki. Każda szopka, przed którą stajemy w Boże Narodzenie, to zarazem wspomnienie i przypomnienie o wydarzeniu, które winno się dokonać wewnątrz wierzącego. Jezus przychodzi, aby się zrodzić nie tylko pośrodku świata, lecz także na swój niepowtarzalny sposób w każdym ludzkim sercu - mówią organizatorzy akcji. - nieraz doświadczamy, że nie jest łatwo samemu inspirować własnej refleksji i modlitwy natchnionymi słowami zawartymi w Biblii. Z trudem odkrywamy w nich źródła życiodajnej wody, które mogłyby poić nasze tęsknoty i pragnienia za Bogiem i uspokoić nasze serca. Dlatego potrzebujemy innych, którzy wciąż na nowo, z coraz to innego punktu widzenia, prowadziliby do tego, że rozważane słowo zapali w nas iskierki wiary, nadziei i miłości - dodają.

 

W dniach 17-23 grudnia dodatkowo zapraszamy na adwentowe rekolekcje Modlitwy w drodze o Wielkich Antyfonach “O". Rekolekcje przygotował ks. Krzysztof Porosło, kapłan archidiecezji krakowskiej.

 

 

Dzięki serwisowi Modlitwa w drodze, możesz każdego dnia przeżyć kilka minut skupienia w swoim zabieganym życiu. Słuchaj Słowa Bożego, módl się nim i wprowadzaj je w życie.

 

Nasza propozycja modlitwy jest zachętą dla wszystkich - tych zaznajomionych z różnymi formami modlitwy, jak i tych niespecjalnie praktykujących. Nagranie ma charakter krótkiej medytacji prowadzonej lub też rozważania, mającego prowadzić do refleksji osobistej.

 

Dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z taką metodą modlitwy jest to okazja do zapoznania się z Ewangelią i odkrycia bogactwa kontemplacji, która okazuje się nieocenionym bogactwem chrześcijaństwa. Natomiast dla osób, które doświadczyły już Ćwiczeń Duchowych, może być to pomoc w podtrzymaniu praktyki codziennego kontaktu ze Słowem Życia.

 

Każda modlitwa to około 10 minutowe rozważanie bazujące na Ewangelii. Rozważanie zaczyna się od wysłuchania Słowa Bożego, a następnie kilku myśli komentarza - tak, abyś podczas słuchania muzyki, mógł odnieść je do swojego życia. Taka modlitwa ma pomóc odnaleźć Boga, który jest obecny w każdym momencie naszego życia.

 

Gdzie więc się modlić? Wszędzie. W drodze do szkoły, na studia, do pracy. Stojąc w korkach, jadąc tramwajem czy idąc pieszo, każde miejsce jest dobre, by odnaleźć Boga.

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

halina-szkudlarz 18:11:04 | 2016-11-28
Czy doczekamy się "Modlitwy w drodze" na Windowsa?

Oceń 7 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook