Watykańskie przesłanie do hinduistów z okazji ich święta

(fot. PAP/EPA/SANJEEV GUPTA)

"Z okazji święta Diwali, które obchodzicie 30 października 2016 r., życzymy, by było ono dla was okazją do wzmocnienia więzi rodzinnych, przynosząc radość i pokój w waszych rodzinach i wspólnotach" - czytamy w przesłaniu Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego do hinduistów.

 

List został w całości poświęcony refleksji nad tym, jak chrześcijanie i hinduiści mogą razem działać na rzecz pogłębiania nadziei w rodzinach i czynienia naszych wspólnot bardziej ludzkimi.


Watykańska dykasteria dialogu międzyreligijnego podkreśla, że rodzina jest pierwszą szkołą, która uczy człowieczeństwa, a rodzice to pierwsi i główni wychowawcy własnych dzieci. Niestety często warunki życia rodzinnego ograniczają optymizm i ideały młodych. Dlatego ważne jest, aby rodzice, wraz z całą szeroko rozumianą wspólnotą, wpajali im potrzebę nadziei, kierując ich ku lepszej przyszłości.

 

"Formować i wychowywać do nadziei to dla rodzin zadanie o fundamentalnym znaczeniu, gdyż jest to odbicie boskiej natury miłosierdzia, która przyjmuje zniechęconych, wyznaczając im cel" w życiu - czytamy w przesłaniu. - (...) Rodziny więc muszą być laboratoriami nadziei, gdzie dzieci uczą się na przykładzie rodziców i bliskich, gdzie doświadczają one siły nadziei w umacnianiu ludzkich relacji, służąc najbardziej zapomnianym i przezwyciężając przejawy niesprawiedliwości współczesnego świata. Jan Paweł II chętnie mówił, że «przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę». Jeżeli ludzkość ma funkcjonować i żyć w pokoju, to rodziny muszą podjąć dzieło umacniania nadziei i wspierania swoich dzieci, by były jej głosicielami na świecie".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

stos 16:25:40 | 2016-10-26
"...kierując ich ku lepszej przyszłości"
Z bożkiem Wisznu?
 

Oceń 4 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook