Abp Denis Hart wzywa do przyjęcia uchodźców

(fot. youtube.com)

Przewodniczący australijskiego episkopatu abp Denis Hart wezwał rząd do przyjęcia uchodźców z obozów przejściowych w wyspiarskiej Republice Nauru i na wyspie Manus, należącej do Papui Nowej Gwinei.

 

Przebywa w nich nadal ok. 2 tys. ubiegających się o azyl w Australii. Panują tam bulwersujące warunki. Również papież Franciszek, który otrzymał listy od przetrzymywanych osób, wyraził głębokie zaniepokojenie ich sytuacją.

 

W wydanym w imieniu episkopatu Australii oświadczeniu abp Denis Hart podkreśla, że los ludzi zmuszonych do opuszczenia swoich krajów przez wojnę, prześladowania czy ubóstwo to jeden z największych kryzysów humanitarnych naszych czasów. Powołując się na słowa Ojca Świętego przypomina, że na wszystkich członkach Kościoła spoczywa obowiązek niesienia im pomocy.

 

Przyznając, że australijski rząd podejmuje wysiłki dla rozwiązania kwestii azylantów, wzywa, by jak najprędzej zakończyć proces przyjmowania uchodźców z obozów przejściowych. Zapewnia o gotowości ich przyjęcia i udzielenia im pomocy przez katolickie organizacje zajmujące się opieką społeczną i zdrowotną czy edukacją.

 

Celem koordynacji wspierania uchodźców od chwili ich przybycia do Australii episkopat rozpoczął współpracę z Katolickim Sojuszem dla Starających się o Azyl. Wiele parafii i społeczności lokalnych wyraziło już chęć udziału w tym dziele, które w kończącym się Roku Miłosierdzia ma szczególne znaczenie.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

bonaventura 18:36:24 | 2016-10-18
Jeszcze chwila a będzie wstyd należeć do tej międynarodówki.

P.S.
Nie wiedziałem, że tylu funkcjonariuszy umieściła masoneria na najwyższych stanowiskach Kościoła Katolickiego.

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook