Modlitwa w intencji uchodźców u krakowskich dominikanów

(fot. Jazzmany / Shutterstock.com)

W poniedziałek u krakowskich dominikanów odbędzie się modlitwa za uchodźców. Jest to odpowiedź na apel papieża Franciszka, który w lipcu podczas spotkania z polskimi biskupami na Wawelu poprosił o modlitwę w intencji uchodźców i migrantów we wszystkich polskich parafiach.


Modlitwę "Umrzeć w nadziei" w dominikańskiej bazylice Świętej Trójcy poprowadzi 3 października o godzinie 20.30 pomocniczy biskup archidiecezji krakowskiej Grzegorz Ryś.

 

Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie z udziałem uchodźców z Czeczenii i Syrii oraz Janiny Ochojskiej, szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej i Piotra Żyłki. Uchodźcy opowiedzą o swoich doświadczeniach życia w Polsce.

 

"W czasie spotkania będziemy zbierać pieniądze na rzecz uchodźców z Syrii, którzy mieszkają w Polsce od czerwca 2015. W ostatnim czasie skończył im się okres opieki i pomoc finansowa państwa. Będzie również obecny ich opiekun, który zapewnił im mieszkanie i regularnie wspomaga finansowo" - mówią organizatorzy.

 

Wydarzenie odbędzie się w ramach tygodnia modlitwy za uchodźców organizowanego pod patronatem Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. To odpowiedź na apel papieża Franciszka, który w lipcu podczas spotkania z polskimi biskupami na Wawelu poprosił o modlitwę w intencji uchodźców i migrantów we wszystkich polskich parafiach.

 

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów:

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook