Aleppo: dzieci chrześcijańskie i muzułmańskie modlą się o pokój

(fot. ART production / Shutterstock.com)

Począwszy od Aleppo, 6 października w całej Syrii odbędzie się modlitwa dzieci chrześcijańskich i muzułmańskich o pokój. W czasie modlitwy dzieci zwrócą się z apelem do mocarstw o zakończenie wojny, która trwa od ponad pięciu lat i pociągnęła za sobą tysiące ofiar.

 

Jak poinformowała misyjna agencja Fides, autorami tej inicjatywy są franciszkanie. 

 

"Wojna ze szczególnym okrucieństwem dotyka dzieci" - podkreślił ormiańsko-katolicki arcybiskup Aleppo Boutros Marayati. Wyraził przekonanie, że modlitwy dzieci "są bardziej skuteczne niż modlitwy dorosłych".


W latach 2015 i 2016 Kościół katolicki udzielił wsparcia ponad dziewięciu milionom mieszkańców Syrii oraz Iraku. Według Papieskiej Rady "Cor Unum", która jest koordynatorem kościelnej pomocy, od 2015 roku do lipca bieżącego roku w obu regionach ogarniętych kryzysem Kościół przeznaczył na ten cel ok. 358 milionów euro.

 

Konflikt w Syrii i Iraku doprowadził do "najgorszego kryzysu humanitarnego minionych dziesięcioleci". Od 2011 roku w Syrii zginęło ponad 300 tysięcy osób, a ponad milion zostało rannych.

 

Z danych "Cor Unum" wynika, że w Syrii pomocy potrzebuje 13,5 mln osób, a kolejnych 10 milionów w Iraku. W Syrii 8,7 mln mieszkańców to uchodźcy we własnym kraju, a w Iraku ich liczba sięga ponad 3,4 mln. 4,8 mln syryjskich uchodźców schroniło się w krajach ościennych, przede wszystkim w Turcji, Libanie i Jordanii.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook