Kard. Kasper: przybysze czekają na nasze świadectwo

(fot. Catholic Church England and Wales / flickr.com)

Emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, niemiecki kardynał Walter Kasper "nie boi się o islamizację Europy". Jak podkreślił podczas Mszy św. w klasztorze Andechs w Bawarii, martwi go natomiast "słabość chrześcijan w Europie".


- Jeśli będziemy żyli z przekonaniem w swojej wierze chrześcijańskiej, to będzie ona promieniowała na przybyszów i ich "zarażała" - powiedział kard. Kasper i dodał, że zamiast tego wielu ludzi niemal przeprasza za to, że są chrześcijanami. - Czyż nie dostrzegamy, że wielu stających z dala, a także wielu nowoprzybyłych czeka na nasze świadectwo? - pytał purpurat.

 

Jednocześnie wyraził uznanie dla zaangażowania wielu Niemców w pomoc uchodźcom. Podkreślił, że jest dumny widząc taką gotowość pomocy oraz z tego, że "chrześcijanie są na pierwszej linii". Jest to "znak jakości" Kościoła w Niemczech, a miłosierdzie jest "jedyną ważną kartą tożsamości chrześcijan".

 

- W coraz trudniejszej sytuacji duchowej w Europie chrześcijanie powinni dawać orientację, być światłem, pociechą, radą i promieniować radością - powiedział kard. Kasper.

 

Kard. Kasper przewodniczył Mszy św., i wygłosił kazanie podczas tradycyjnego święta Trzech Hostii, ściśle związanego z sanktuarium na Świętej Górze w Andechs - najstarszym sanktuarium Bawarii. Czczone są tam od XII wieku trzy hostie, konsekrowane przez papieży pierwszych wieków chrześcijaństwa. Monstrancja, w której są one przechowywane tylko raz w roku wystawiana jest na widok publiczny podczas uroczystej procesji.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook