Białoruś: Z Maryją w nowy rok szkolny

Radio Watykańskie
(fot. shutterstock.com)

Do sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej Cierpliwie Słuchającej na Wzgórzu Nadziei w Kopciówce w diecezji grodzieńskiej tradycyjnie już w trzecią niedzielę września przybyła się diecezjalna piesza pielgrzymka dzieci i młodzieży, nauczycieli i wychowawców, wykładowców i katechetów z Grodna. W tym roku jej hasło brzmiało: "Z Maryją w nowy rok szkolny". Udział wzięło ponad tysiąc wiernych.


Uroczystej Mszy w diecezjalnym sanktuarium przewodniczył biskup grodzieński Aleksander Kaszkiewicz. Zwracając się do dzieci i młodzieży, zachęcał je, aby chętnie i regularnie uczęszczały na zajęcia religii i były otwarte na słowa Dobrej Nowiny, które przekazują im katecheci. "Niech Dobra Nowina Jezusa Chrystusa, niestrudzenie głoszona przez Kościół, będzie prawdziwym światłem na wszystkich drogach waszego życia" - mówił hierarcha.


Bp Kaszkiewicz zaznaczył, że pierwszym i najważniejszym "miejscem", w którym dokonuje się wychowanie człowieka do życia wiary, jest rodzina, a głównymi wychowawcami są rodzice. Stąd też zachęcał, aby w każdej rodzinie diecezji grodzieńskiej wspólnym wysiłkiem wszystkich jej członków tworzyć klimat prawdziwej miłości i zgody, zaufania i życzliwości, wzajemnego wsparcia i otwartości na bliźnich. "Taka rodzina staje się wtedy prawdziwym «Kościołem domowym», a słowa rodziców i ich osobisty przykład zapadają głęboko w serca dzieci, niczym ziarna wrzucone w ziemię, które w swoim czasie wydadzą obfite plony" - dodał hierarcha.


Biskup grodzieński podziękował wszystkim, którzy z wielką ofiarnością i oddaniem uczestniczą w działalności katechetycznej Kościoła, przekazując z miłością i troską zbawcze przesłanie Jezusa Chrystusa. Uczestnicy pielgrzymki - dzieci i młodzież - wrócili do swoich domów przepełnieni energią Bożą, żeby zdobywać mądrość życiową, uczyć się człowieczeństwa, być dobrymi chrześcijanami, czego tak potrzebuje współczesny świat; wracali umocnieni pasterskim błogosławieństwem swojego biskupa.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook