Abp Paglia: skazańców i chorych zabija się tak samo

(fot. youtube.com)

Eutanazja to jeden z najbardziej jaskrawych przykładów współczesnej kultury odrzucania - uważa abp Vincenzo Paglia, nowy prezes Papieskiej Akademii Życia.

 

Przywrócenie godności umieraniu i przywrócenie śmierci do naszej kultury uważa on za jeden z głównych celów swej działalności jako prezesa papieskiej akademii.

 

Jego zdaniem trzeba dziś na nowo podjąć dyskusję nad śmiercią. Tym bardziej, że śmierć jest już nie tylko prawem, ale staje się powoli i obowiązkiem.

 

"Wielkim kłamstwem Zachodu jest używanie terminu eutanazja, czyli dobra śmierć, dla tego, co jest tego przeciwieństwem. W wypadku eutanazji nie towarzyszy się umierającemu, przyśpiesza się śmierć, więcej, zadaje się śmierć, narzuca ją. I przerażający jest fakt, że w ten sam sposób wykonuje się dzisiaj wyrok śmierci i eutanazję. Dlatego trzeba dziś przywrócić znaczenie również słowom, dostrzec ich egzystencjalną głębię. Jestem przekonany, że trzeba dziś podjąć refleksję i debatę nad rzeczami ostatecznymi" - mówi abp Paglia.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bazyli 07:57:59 | 2016-09-07
Główny cel działalności tej wewnetrznej organizacji to "Przywrócenie godności umieraniu" ..... po czym waga, że długotrwała  śmierć w cierpieniach jet "dobra" a szybka śmierć gdy nie ma możliwości wyleczenia i która omija cierpienie jest "zła".
Zabobon kieruje ich życiem.

Oceń 1 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook