Majątek zmarłego biskupa - na pomoc ofiarom pedofilii

(fot. shutterstock.com)

Diecezja Ballarat w Australii wykorzysta pozostawiony w spadku majątek biskupa na pomoc ofiarom pedofilii. Zmarły w kwietniu br. bp Ronald Mulkearns był oskarżany o to, że pozwalał księżom pedofilom pełnić posługę w diecezji.

 

Przed śmiercią postanowił przekazać majątek wart 2,1 mln dolarów australijskich (ponad 6 mln zł) swemu następcy, bp. Paulowi Birdowi, aby wykorzystał go z pożytkiem dla diecezji. Hierarcha zdecydował, że "wszystko, co diecezja Ballarat otrzymała z majątku bp. Mulkearnsa" zostanie użyte na pomoc ofiarom nadużyć w Kościele. Będzie to kontynuacja tej pomocy, jakiej diecezja im udziela już "od wielu lat".

 

Składając przed kilku laty zeznania przed królewską komisją ds. nadużyć seksualnych wobec dzieci bp Mulkearns przyznał, że nie zajął się w sposób właściwy oskarżeniami o pedofilię wobec ks. Geralda Ridsdale’a (któremu udowodniono molestowanie 54 dzieci) i kilku innych kapłanów. Przenoszeni byli oni jedynie z parafii do parafii. Hierarcha tłumaczył, że robił tak, by ratować reputację Kościoła i powstrzymać dalsze oskarżenia.

 

Jeszcze przed decyzją diecezji, jeden z molestowanych w dzieciństwie mężczyzn Andrew Collins sugerował, że majątek biskupa "powinien zostać rozdzielony pomiędzy ofiary, których życie zostało zrujnowane i zniszczone z powodu jego działań".

Wspomóż Nas
Tagi: australia, biskup

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bazyli 10:07:42 | 2016-09-07
Ciekawe skąd skromny i żyjący w ubóstwie sługa boży (no bo przecież każdy sługa Boży rozumie, że rzeczy doczesne nie maja wartości i należy się nimi dzielić z innymi i rozdawać ubogim, a nie mieszkać w pałacach, otaczać sie służbą, przepychem, drogimi ubraniamia i samochodami, kupować złote zastawy, pomnażać wille itp.) nagle wziął "2,1 mln dolarów australijskich" .... chyba mu ktoś je podrzucił w wyjątkowo świński sposób.

Oceń 5 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook