Kard. Dziwisz: młodzież na ŚDM wprowadziła ducha pokoju

(fot. PAP/Grzegorz Momot)

Młodzież, która zjechała z całego świata do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży wprowadziła tu innego ducha - ducha pokoju, solidarności i wzajemnej życzliwości - mówił w poniedziałek kard. Stanisław Dziwisz, podsumowując ŚDM.

 

Kard. Dziwisz podkreślał na konferencji prasowej w Krakowie, że zakończone w niedzielę Światowe Dni Młodzieży były "wielkim wydarzeniem". "Wydarzeniem była ilość młodzieży z całego świata i to z krajów właściwie mało znanych, gdzieś z wysp najdalszych; to była reprezentacja właściwie całej młodzieży" - mówił kardynał.

 

Dodał, że młodzież spotkała się w atmosferze życzliwości i miłości wzajemnej. "Wspólnym językiem, jak już wiele razy mówiliśmy, był język ewangelii, język miłości. Zauważyliśmy, jak reagowali na słowa dotyczące wojny, prześladowania chrześcijan, czy tych wypadków, o których słyszeliśmy w ostatnim czasie we Francji, w Brukseli, czy w Niemczech" - powiedział kard. Dziwisz.

 

"Widać, że młodzież jest tym przejęta i wprowadziła tu właściwie innego ducha - ducha pokoju, ducha solidarności i życzliwości wzajemnej" - dodał. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

mijapo 11:50:56 | 2016-08-01
Koniec ŚDM to co prawda smutna wiadomość, skoro ten festiwal okazał się być tak pozytywny - jest jednak jeden plus: wreszcie zostanie przyjęta rezygnacja kard. Dziwisza!

Oceń 9 5 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook