Kard. Schönborn: ŚDM to kontrast dla dżihadystów

(fot. Loretto-Gemeinschaft / Foter / CC BY-NC-ND)

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie stanowią "kontrast dla dżihadystów", którzy nieustannie popełniają zbrodnie, ale i najczęściej sami w nich giną - podkreślił to kard. Christoph Schönborn w swoim cotygodniowym felietonie na łamach wydawanej w Wiedniu bezpłatnej gazety "Heute".


"W przeciwieństwie do tysięcy młodych ludzi z całego świata, którzy zgromadzili się w Krakowie, zbrodniczy terroryści są także pełni entuzjazmu, ale dla szaleńczej idei Państwa Islamskiego" - napisał arcybiskup Wiednia. Podkreślił, że "w swoim morderczym obłędzie uwierzyli oni, że podcinając gardło 85-letniemu księdzu sprawującemu Mszę św. oddają się na służbę Bogu".

 

Jako przeciwwagę do tego kard. Schönborn wskazał na ŚDM w Krakowie i spotkanie młodzieży świata z papieżem Franciszkiem. "Wszędzie wokół młodzi ludzie rozśpiewani, radośni, którzy wspólnie się bawią i wspólnie modlą. Są wierzący, pobożni, a mimo to tacy sami jak ich rówieśnicy. Te dni w Krakowie dowodzą, że młodzież potrafi też być inna - i to daje nadzieję!" - stwierdził gość ŚDM.

 

Więcej informacji o tym, co dzieje się na ŚDM znajdziesz pod tym linkiem.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook