"Franciszek zdobył sympatię Polaków"

(fot. PAP/Grzegorz Momot)

"Clarin", czołowy dziennik Argentyny, uważa, że po dwóch dniach pobytu w Krakowie papież Franciszek zdobył sympatię Polaków.

 

Wskazuje, że ich liczna obecność w miejscach papieskiej pielgrzymki dowodzi, że gospodarze tegorocznych Światowych Dni Młodzieży mają wiele ciepłych uczuć w stosunku do pochodzącego z Argentyny papieża.

 

- Nieprzebrane tłumy ludzi są najlepszym dowodem na to, że Franciszek jest dobrze przyjmowany w ojczystych stronach Jana Pawła II. Postać tego ostatniego jest z resztą wciąż bardzo żywa w pamięci i sercach swoich rodaków - napisała wydawana w Buenos Aires gazeta, która do stolicy Małopolski wysłała korespondenta.

 

Argentyński dziennik przypomina, że do Krakowa przybyła duża liczba młodzieży ze 180 państw świata, a na Błoniach z Franciszkiem modliło się w czwartek około 600 tys. dziewcząt i chłopców. - Inny tłum, liczony na pół miliona ludzi, powitał radośnie papieża w sanktuarium na Jasnej Górze, w duchowej stolicy najbardziej katolickiego kraju Europy - napisał "Clarin", odnotowując, że papież nie ucierpiał po upadku podczas mszy w Częstochowie.

 

Czołowy dziennik z ojczyzny Franciszka odnotowuje, że papież jest dobrze odbierany przez zwyczajnych Polaków. Cytuje uczestniczących w ŚDM młodych Argentyńczyków, którzy również zostali bardzo dobrze przyjęci w szkołach oraz prywatnych domach i potwierdzają sympatię gospodarzy wobec pochodzącego z Ameryki Południowej Ojca Świętego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook