Kard. Dziwisz do papieża na Wawelu: tu bije serce Polski!

(fot. PAP / Maciej Kulczyński)

"Tu bije serce Polski!" - powiedział w katedrze na Wawelu kard. Dziwisz witając papieża Franciszka na spotkaniu z polskimi biskupami.

 
Metropolita krakowski przypomniał, że w tej świątyni wielokrotnie sprawował Eucharystię metropolita krakowski, kardynał Karol Wojtyła.
 
"Dzisiaj Biskup Rzymu przybywa do nas, by z młodymi całego świata przeżyć w tych dniach święto wiary, by utwierdzić nas wszystkich w wierze oraz odsłonić przed światem młode i miłosierne oblicze Kościoła" - powiedział kard. Dziwisz.
 
Publikujemy treść powitania papieża Franciszka przez kard. Dziwisza:
 
Ojcze Święty,
 
"Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie!" Tymi słowami, zaczerpniętymi z Ewangelii, witam Cię w królewskiej Katedrze na Wawelu. W murach tej świątyni od tysiąca lat zapisywana jest pamięć narodu polskiego - pamięć o wielkich wydarzeniach naszej historii, o naszych zwycięstwach i przegranych, o naszych cierpieniach i nadziejach. Tu bije serce Polski!
 
Tu spoczywa biskup krakowski i męczennik, święty Stanisław, nieustraszony obrońca praw człowieka, który w XI wieku oddał życie w obronie ludu i stał się patronem ładu moralnego w naszej Ojczyźnie. W tej katedrze wielokrotnie sprawował Eucharystię metropolita krakowski, kardynał Karol Wojtyła. Stąd w październiku 1978 roku wyruszył do Rzymu, by zostać Biskupem Wiecznego Miasta. Powracał tutaj wielokrotnie jako Jan Paweł II.
 
Dzisiaj Biskup Rzymu przybywa do nas, by z młodymi całego świata przeżyć w tych dniach święto wiary, by utwierdzić nas wszystkich w wierze oraz odsłonić przed światem młode i miłosierne oblicze Kościoła. Jakże nie dziękować Wszechmogącemu za to wszystko, co nas spotyka w tysiąc pięćdziesiątą rocznicę Chrztu Polski i w Roku Świętym Miłosierdzia. 
 
Ojcze Święty, witamy Cię z największą radością! Twoja obecność pośród nas pogłębia naszą świadomość przynależności do Kościoła powszechnego, przekraczającego granice narodów, kultur i języków. Będziemy wsłuchiwać się w Twoje słowa. Będziemy się wpatrywać w Twoją przyjazną twarz. Będziemy się po prostu cieszyć Twoją obecnością, która inspiruje, wyzwala drzemiące w nas pokłady dobra i miłości, braterstwa i solidarności.
 
"Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie!" Ojcze Święty - witamy z ogromnym wzruszeniem i radością, i dziękujemy! 
 
Stanisław kard. Dziwisz
Metropolita Krakowski
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bazyli 19:07:24 | 2016-07-27
Dziwisz kłamie mówiąc:"Tu spoczywa biskup krakowski i męczennik, święty Stanisław, nieustraszony obrońca praw człowieka, który w XI wieku oddał życie w obronie ludu i stał się patronem ładu moralnego w naszej Ojczyźnie."
św. Stanisław był zdrajcą, który spiskował przeciwko Bolesławowi II Szczodremu (Śmiałemu). Teraz ten zdrajca jest partonem Polski(sic!).

Oceń 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook