Watykan: Kościół może pomóc Europie po "Brexicie"

(fot. multimediapastorale / youtube.com)

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin uważa, że Kościół katolicki może odegrać "ważną rolę" w pokonywaniu obecnego kryzysu po "Brexicie".

 

W rozmowie z watykańskim "L’Osservatore Romano" 14 lipca powiedział, że po referendum w Wielkiej Brytanii, które przesądziło o jej wyjściu z Unii Europejskiej, musi się udać "wykorzystanie tego wydarzenia jako okazji do głębokiej refleksji".

 
Zdaniem purpurata w tym procesie mogłyby pomóc Kościoły i wspólnoty kościelne, przyczyniając się do zrozumienia bieżących wyzwań stojących przed Europą i wspierając dialog między różnymi instancjami.
 
Sam "Brexit" kard. Parolin określił jako "potężny wstrząs", mówiąc, że sytuacja ta ukazuje całą paletę wyzwań, z którymi muszą się zmierzyć instytucje europejskie. Z jednej strony pojawiają się żądania o "więcej Europy" i o lepszą integrację, z drugiej - życzenie większej samodzielności i wolności dla poszczególnych państw członkowskich. 
 
"Znajdujemy się w historycznym momencie, który pod różnymi względami domaga się przemyślenia Europy na nowo" - stwierdził sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook