Warszawa: powstaje niezwykły obraz ks. Kaczkowskiego

(fot. facebook.com / Dariusz Paczkowski)

Portret zostanie ustawiony przed warszawskim kościołem Wizytek na Krakowskim Przedmieściu w ramach "Ogrodu Miłosierdzia", miejsca przygotowywanego na Światowe Dni Młodzieży. 

 
- Obraz będzie miał wymiary metr na dwa metry i stanie na specjalnym stojaku - powiedział w rozmowie z DEON.pl Dariusz Paczkowski, twórca obrazu. 
 
- Jestem buddystą, ale z racji ŚDM miałem taki pomysł, żeby coś namalować. Najbliższy mojemu sercu jest taki Kościół otwarty na inność, na różnorodność. Znałem księdza z Internetu, nie osobiście. Widziałem jego przesłanie, słyszałem, co mówił, to mi pasowało. Poza tym zapytałem internautów na Facebook’u. Wskazali właśnie na ks. Kaczkowskiego - mówi Paczkowski zapytany o genezę powstania pomysłu na wizerunek. 
 
Artysta pracuje teraz nad szablonami, które potem będą wykorzystane do namalowania wizerunku. - Lubię włączać innych ludzi do tworzenia, będziemy malować razem. Skończymy w jeden dzień - skomentował. 
 
Obok wizerunku ks. Kaczkowskiego staną także portrety papieża Franciszka oraz św. Jana Pawła II. Całość instalacji w "Ogrodzie Miłosierdzia" jest elementem "Strefy Miłosierdzia" w ramach Miejskiej Strefy Kultury organizowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. 
 
Dariusz Paczkowski jest zaangażowanym społecznie streetartowcem, działaczem społecznym, twórcą murali z wizerunkami m. in. Marka Edelmana i Dalajlamy.  
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook