Abp Zenari: najpilniejsze dotarcie pomocy humanitarnej

(fot. youtube.com)

W Syrii wciąż naruszane jest zawieszenie broni, zwłaszcza w takich miastach, jak Aleppo. Według nuncjusza apostolskiego w tym kraju najpilniejsze jest tam niesienie pomocy humanitarnej, zwłaszcza żywności i lekarstw.

 

Abp Mario Zenari, który był w tych dniach w Rzymie i spotkał się 17 czerwca z Papieżem, uważa, że najpierw trzeba pozwolić wjechać konwojom humanitarnym, zwłaszcza na tereny oblężone i inne, gdzie trudno jeszcze dotrzeć.


- Jednak do tego konieczne jest zawieszenie broni. Równocześnie należy szukać rozwiązania politycznego, które obejmowałoby także aspekt humanitarny. Ale do tego jeszcze daleko. Trzeba więc przynajmniej zadbać o dostarczenie głodnym i spragnionym żywności, wody, lekarstw. To jest najpilniejsze! Przede wszystkim ważne jest, byśmy byli stale świadomi dramatu Syrii: Syryjczyków i chrześcijan. W tym Roku Świętym winniśmy okazać solidarność, najpierw w modlitwie, a potem też konkretną, bo potrzeba tam wszystkiego. Pomyślmy, że ok. 80 proc. ludności żyje poniżej progu ubóstwa, bo nie ma już fabryk i brakuje pracy. Tym, którzy uciekli przed bombami i strzelaniną, zagraża "bomba ubóstwa": według statystyk ONZ ok. 13 tys. ludzi potrzebuje codziennie pomocy. Sytuacja humanitarna w Syrii jest katastrofalna, pamiętajmy zatem również o konkretnej solidarności w tym Roku Świętym - powiedział nuncjusz apostolski w Damaszku.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook