Kraków: motocykliści wyruszyli do papieża

(fot. PAP/Michał Klag)

W sobotę rano z Krakowa wyruszyła Motocyklowa Pielgrzymka "Iskra Miłosierdzia" do Watykanu. Z wizytą do papieża Franciszka wyruszyło 180 osób na 130 motocyklach.

 

- Papież bardzo często zachęcał nas do "czynienia rabanu ewangelizacyjnego", aby obudzić Europę. Myślę, że motocykle są w tej uprzywilejowanej grupie, która może to zrobić - powiedział ks. Adam Parszywka, przewodniczący sekcji komunikacji Komitetu Organizacyjnego ŚDM i współorganizator wyprawy.


Ks. Parszywska wskazuje, że nie chodzi tylko o "raban zewnętrzny" ale o odniesienie się do wartości, wiary oraz Światowych Dni Młodzieży i przesłania trwającego Roku Miłosierdzia. Podczas pielgrzymki kapłan będzie pełnił funkcję komandora.

 

Mszę na rozpoczęcie pielgrzymki odprawiono w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W homilii ks. Parszywka podkreślił, że wielu pielgrzymów musiało pokonać różne trudy, by wziąć udział w podróży do Ojca Świętego.

 

- Dostąpliśmy łaski, bo Bóg pozwolił nam uczestniczyć w tej wielkiej misji - i nie chodzi tu o kilometry. Nawet nie o ofiarowanie Ojcu Świętemu kasku czy kurtki. Tu chodzi o to, że Pan powołał nas, abyśmy czynili misję przez Europę, abyśmy ją omadlali i powierzali na tej trasie wszystkie sprawy naszego życia właśnie Jemu - powiedział.

 

Dodał, że Chrystus wzywa przybyłych do bardzo niecodziennego świadczenia o Jego miłości miłosiernej. - Prośmy miłosiernego Pana, byśmy skorzystali z tej łaski. Bo nie tylko o zewnętrzny raban tu chodzi. Ale o nasze serca, o miłość, której sami doświadczamy i o której mamy świadczyć - zachęcił duchowny.

 

Pielgrzymów oraz ich pojazdy przed wyruszeniem pobłogosławił bp Jan Zając, kustosz honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. - Wyruszacie w wielką podróż, aby dzielić się radością, która wyraża się w tym szumie motocykli i wichrze, który na pewno będzie was opanowywał. Życzę Wam, żeby był on znakiem powiewu Ducha św. - powiedział.

 

- Wyruszamy w intencji naszej chorej koleżanki. Jest to dla nas pierwsza taka wyprawa o bardzo duchowym charakterze. To nie będzie łatwa trasa, ale wiemy, że ten trud ma znaczenie - po pierwsze osobisty, ale także by jeszcze raz zaprosić Ojca Świętego do Polski - powiedziała Barbara Gaweł z Krakowa.

 

- Wiek już znaczny, więc może to już ostatnia taka możliwość dla mnie. By w wyraźny sposób pokazać, że światu potrzeba pokoju i spokoju płynącego z miłosierdzia Boga - dodał z kolei Marian Marcinek z Piasków.

 

Na trasie nie zabraknie czasu na modlitwę - wspólną Eucharystię oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymi zwiedzą także miejsca związane z Bożym Miłosierdziem, w tym Narodową Bazylikę Słowacką pw. Matki Bożej Siedmiobolesnej w miejscowości Šaštín-Stráže, gdzie odbędzie się tzw. Wieczór Miłosierdzia.

 

Punktem kulminacyjnym pielgrzymki będzie spotkanie z papieżem Franciszkiem dnia 22 czerwca, podczas środowej audiencji generalnej na Placu św. Piotra. Motocykliści wręczą Ojcu Świętemu biały kask z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, skórzaną kurtkę z logo ŚDM oraz charakterystyczny krzyż z części motocyklowych - łańcucha i zębatek.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook