Wspólnota Sant’Egidio o pomocy uchodźcom w Polsce

(fot. PAP/EPA/YANNIS KOLESIDIS)

Wspólnota Sant’Egidio opublikowała specjalne oświadczenie dotyczące decyzji KEP ws. utworzenia korytarza humanitarnego dla uchodźców z Bliskiego Wschodu.

 

Publikujemy pełny tekst oświadczenia: 

 

Wspólnota Sant’Egidio przyjęła z wielkim zainteresowaniem decyzję Konferencji Episkopatu Polski, aby powierzyć Caritas Polska realizację idei korytarzy humanitarnych w Polsce.

 

Jest to ważny znak, że w Europie idzie się drogą łączącą humanizm z bezpieczeństwem, według modelu, który dzięki inicjatywie Wspólnoty Sant’Egidio realizowanej wraz z Federacją Kościołów Ewangelickich, Kościołem Waldensów oraz we współpracy z rządem włoskim, pozwolił już na bezpieczne sprowadzenie do Włoch ponad 200 uchodźców z Syrii i Iraku, przebywających w Libanie.

 

Staje się coraz bardziej jasne, że jest to droga, która daje możliwość ocalenia życia ludzi uciekających przed wojną i zbyt często skazanych na desperackie przeprawy przez Morze Śródziemne, pozwalająca na ich bezpieczne przyloty do Europy dzięki wizom przyznawanym na miejscu ze względów humanitarnych. Dzięki wnikliwej kontroli przeprowadzonej przed wylotem do Europy, korytarze humanitarne zapewniają bezpieczeństwo także krajowi przyjmującemu uchodźców.

 

Wspólnota Sant’Egidio wyraża nadzieję, że propozycja Kościoła w Polsce dzięki porozumieniu z instytucjami państwowymi będzie mogła zostać zrealizowana najszybciej jak to możliwe i ponawia swój apel skierowany do wszystkich państw europejskich, aby skorzystały z tego cywilizowanego modelu, który sprzyja także łatwiejszej integracji uchodźców ze społeczeństwem.

 

Rzym, 9 czerwca 2016

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Pawel G 22:18:15 | 2016-06-09
CARITAS to na szczęście nie rząd RP i sam niewiele może. A my musimy się zorganizować i doprowadzić do zmiany kierownictwa i administracji tej organizacji. Póki co jednak, nie dam ani grosza na CARITAS.

ps

Sankt'Egidio to organizacja lewicująca.

Oceń 13 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

bonaventura 20:57:48 | 2016-06-09
Dlaczego toto na zdjęciu zasłania swoje otwory gębowe ?

Oceń 8 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Franciszek2 11:11:56 | 2016-06-09
Takie czasy, że Waldensi wskazują naszym biskupom "model". Rozumiem że "korytarze" mają też błogosławieństwo samej Angeli Merkel ? Koniec juz blisko...
  

Oceń 23 11 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook