Patriarchat Jerozolimy złożył muzułmanom życzenia na ramadan

(fot. shutterstock.com)

Patriarchat Łaciński Jerozolimy skierował do muzułmanów życzenia z okazji rozpoczętego przez nich 6 czerwca miesiąca postu - ramadanu.

 

"Na Bliskim Wschodzie, wstrząsanym przemocą, błagamy Boga, aby pomógł ludziom szanować się nawzajem, modlić się i okazywać odwagę, tak by nienawiść i niesprawiedliwość nie stały się prawem w naszym regionie, który jest kolebką cywilizacji" - czytamy w życzeniach.


"Nasza myśl biegnie ku Syrii - kraju zdewastowanemu i naznaczonemu aż nazbyt długim już konfliktem" - napisali zwierzchnicy rzymskokatolickiej wspólnoty Ziemi Świętej. Zapewnili, że myślą także "o Iraku, gdzie trwa wojna, o Egipcie który usiłuje wyjść z trudnego okresu transformacji politycznej, o Jordanii i Libanie, destabilizowanych codziennym napływem uchodźców".

 

"Pamiętamy również o Ziemi Świętej, gdzie stałe nasilanie się przemocy budzi obawy, że konflikt jeszcze się zaostrzy. Popieramy wszelkie inicjatywy polityczne, humanitarne i religijne, by doprowadzić do zamilknięcia broni i zapanowania pokoju na Bliskim Wschodzie" - czytamy w życzeniach Patriarchatu łacińskiego do bliskowschodnich wyznawców islamu, którzy rozpoczęli swój miesiąc postu.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook