KEP: popieramy projekt ograniczenia handlu w niedzielę

(fot. shutterstock.com)

Polscy biskupi poparli obywatelski projekt ograniczenia handlu w niedzielę - ogłosił w środę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki.

 

Podczas konferencji prasowej podsumowującej obrady 373. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski hierarcha zwrócił uwagę, że wobec nadużyć w kwestii wykorzystywania pracowników potrzebny jest głos sprzeciwu.


- Podczas obrad KEP biskupi poparli inicjatywę NSZZ "Solidarność", zmierzającą do ograniczenia handlu w niedzielę - powiedział abp. Stanisław Gądecki. Podkreślił także, że polscy hierarchowie zachęcają wiernych, stowarzyszenia i ruchy, a także ludzi dobrej woli, do udziału w dziele zbierania podpisów pod projektem ustawy, która przywróci niedzieli jej świąteczny charakter.

 

Zdaniem przewodniczącego KEP społeczeństwo, które nie może odpoczywać i nie ma czasu żeby poświecić się rodzinie, niszczy najpierw rodzinę, a potem same postawy społeczeństwa. - Dlatego wzorem państw europejskich potrzebny jest głos sprzeciwu wobec nadużyć w kwestii wykorzystywania pracowników, a także próbę podkreślenia świątecznego charakteru niedzieli. Bez względu na przynależność religijną każdemu należy się odpoczynek - powiedział.

 

W Sejmie zarejestrowany został komitet, który będzie zbierać głosy poparcia pod obywatelskim projektem ustawy ograniczającej prawo handlu w niedzielę. Aby dostał się pod obrady parlamentu musi podpisać się pod nim 100 tys. dorosłych obywateli. Projekt ustawy opracowali przedstawiciele NSZZ "Solidarność".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 22:49:52 | 2016-06-08
Są ludzie którzy pracować w niedzielę i święta muszą, bo wymaga tego prawidłowe   funkcjonowanie państwa, służb komunalnych itp. Te profesje zostały wymienione poniżej.  Zakupy w niedzielę nie należą do podstawowych potrzeb  ludzkich ani praw człowieka i obywatela. Nie sprowadzajmy problemu do absurdu. Prawo pracowników handlu do wypoczynku świątecznego jest ważniejsze niż prawo kogoś do robienia tego co"uważa za słuszne". Zakupy bardzo dobrze robi się w sobotę.
  

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Jan Goździuk 17:45:18 | 2016-06-08
Ale hipokryzja! Kościół przykłada rękę do projektu który jest fałszywy z założenia. Zakłada że gdy zabronimy ludziom robić co uważają za słuszne to wtedy zajmą się czymś dużo lepszym. Kto tu jest moralnie upoważniony aby komuś coś zabraniać? Można przekonywać, nawet skutecznie, gdy się ma autorytet. Gdy się go nie ma pozostaje siła władzy.
W Polsce pracuje w niedziele 10 razy więcej ludzi niż w sklepach, więc jak zabraniać to także innym grupom społecznym: przemysłowi hotelarskiemu, turystycznemu, transportowemu, komunikacji, łączności, hutnictwu,hodowli zwierząt, ... ,nie mówiąc już o producentach energii elektrycznej, gazowej, wody, usuwaniu ścieków, medycynie, wojsku, policji, służbach granicznych, itp
Zamknąć muzea, kina, teatry, zabytki, rezerwaty!!!!
Wyłączyć internet!
Niech ludzie odpoczywają w gronie rodziny.

Oceń 2 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?