Brexit. Kościoły: kontynuujmy jedność z Europą

(fot. PAP / EPA / WILL OLIVER)

Wobec referendum 23 czerwca religie nawołują obywateli Zjednoczonego Królestwa do nie izolowania się.

 

W liście opublikowanym w zeszłym tygodniu 37 liderów głównych wspólnot religijnych w Wielkiej Brytanii popierają konieczność kontynuowania przygody europejskiej przez ich kraj. Piszą o tym w piśmie "The Observer" przedstawiciele Kościołów anglikańskiego, katolickiego i protestanckich oraz wspólnot muzułmańskiej i żydowskiej.

 

"Wiara domaga się konstruowania mostów i integracji a nie odgradzania się i budowania barier". Przywódcy religijni zauważają, że Wspólnota Europejska chociaż nie jest wolna od problemów i wyzwań politycznych jest jednak niezwykle istotna jeśli chodzi o zachowanie pokoju, o walkę z biedą i o walkę z tragiczną sytuacją zmuszonych do emigracji. Wzywają do refleksji nad konsekwencjami głosowania za wyjściem z Unii Europejskiej.

 

W apelu przypomniano o niespotykanych dotąd siedemdziesięciu latach pokoju i wspólnego budowania bezpieczeństwa i dobrobytu. Dokument również wzywa, by jednoczyć Europę wokół doceniania życia, tolerancji, wspólnego dzielenia wartości i perspektyw, tak aby nie tylko aspekty ekonomiczne budowały jedność.

 

"Wiele wyzwań, przed którymi dzisiaj stoimy może być podjętych tylko w kontekście europejskim: od walki z biedą w krajach ubogich po cywilizacyjną bitwę ze zmianami klimatycznymi i ustabilizowanie sytuacji w krajach, z których obecnie napływa fala uchodźców".

 

Na koniec przywódcy religijni napisali: "Mamy nadzieje, że osoby, które będą głosować 23 czerwca są świadome tego, że niszczenie organizmów międzynarodowych utrudnia osiągnięcie takich celów, jak świat bardziej wolny, zrównoważony, tolerancyjny, czysty i bezpieczny".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook