Lady Gaga o uczestnictwie we Mszy świętej

facebook.com/ladygaga

Lady Gaga zaskoczyła swoich fanów publikacją fotografii z... księdzem. W wyjątkowym komentarzu dodała, że zdjęcie wykonano po tym, gdy uczestniczyła w katolickiej Mszy świętej. 

 

Popularna piosenkarka napisała na swoim profilu: - Dziękuję ojcu Duffellowi za - jak zawsze - piękną homilię oraz wspólny lunch w restauracji. Dziś bardzo poruszyło mnie to, gdy powiedziałeś, że "Eucharystia nie jest nagrodą dla doskonałych, ale pokarmem, który daje nam Bóg".

 

 

Jak pisze portal Aleteia, o. John Duffell z Nowego Jorku zaczął być znany kilka lat temu, gdy o jego nietypowych metodach ewangelizacji napisał New York Times. 

 

Mimo utraty wielu wiernych wskutek skandali pedofilskich przez Kościół Katolicki w USA, parafia ojca Duffella nie tylko się nie skurczyła, ale zaczęło tam przychodzić coraz więcej osób.

 

Ojciec Duffell dostosował budynki parafii i Kościoła do różnorodnej społeczności Nowego Jorku (np. w jednej z kaplic umieścił wizerunki Maryi z różnych stron świata), wprowadził "wieczór z martini" zamiast typowej w amerykańskich kościołach "kawki z ciastkiem" po Mszy, czy zaoferował lekcje angielskiego dla imigrantów.

 

W parafii ojca Duffella regularnie odbywają się również msze jazzowe czy wieczory uwielbienia. Ojciec Duffell wprowadza również świeckich liderów, którzy kierują rozmaitymi inicjatywami. 

 

Lady Gaga - znana wcześniej jako Stefani Joanne Angelina Germanotta - uczęszczała do szkoły dla dziewcząt prowadzonej przez Zgromadzenie Najświętszego Serca Jezusa (należy do niego blogerka DEON.pl, siostra Ewa oraz siostra Jolanta Glapka). Lady Gaga wielokrotnie przeznaczała fundusze na swoją dawną szkołę i organizowała zbiórki na jej rzecz.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Damian. 11:47:45 | 2016-05-10
Warto żebyśmy się zastanowili nad co mówi pismo święte: "Jezus powiedział do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam. Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: Boże, miej litość dla mnie, grzesznika. Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony" (Łk 18,9-14). 

Oceń 18 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Aegidius_Iulius_Agricola_deHammo 22:18:50 | 2016-05-09
"Eucharystia nie jest nagrodą dla doskonałych, ale pokarmem, który daje nam Bóg" - kiedyś chyba na portalu rozmawiamy.jezuici.pl była wypowiedź w podobnym tonie - że Komunia to nie nagroda za dobre sprawowanie, a pokram dla słabych w drodze.
Cieszę się że Bóg takie ważne słowa powtarza za pośrednictwem tego księdza i Lady Gagi.
Mam nadzieję że Bóg daje jej wszystko co potrzebne żeby była szczęśliwa.
Co prawda bardziej w moim stylu jest nasza polska punkowa Ga-Ga (tak, wiem - krysznowcy, anarchiści i w ogóle, ale Smalec to i tak jeden z najbardziej pozytywnych ludzi na świecie, a to już dar od Boga, jakkolwiek on sam by go nie nazywał), ale dobre i to. ;)

Oceń 16 12 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Pawel G 21:55:04 | 2016-05-09
I co to niby ma znaczyć? Że KK jest OK, bo tzw. Lady Gaga go zaszczyciła swoją obecnością. Parzcież jej działalność publiczna jest antyświadectwem dla KK. Jej dokonania artystyczne - powiem to tak - nie mają nic wspólnego z moralnością chrześcijańską.  A jakby ktoś przypadkiem nie wiedział, to ta biedna kobieta popiera ruch LGBT i to z wielkim zaangażowaniem.

Siostry Ewa i Jolanta naprawdę powinny się czuć niesłychanie zażenowane i pytać, co najpierw należy zmienić w ich postępowaniu i całym zgromadzeniu. Czy czują się dowartościowane?! Jeśli tak, to jasne się staje, czemu tzw. Lady Gaga wyrosła na jaką wyrosła. Jeśli tak, to mamy dwie zupełnie pogubione siostry.

Oceń 32 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 19:55:19 | 2016-05-09
"Lady Gaga - znana wcześniej jako Stefani Joanne Angelina Germanotta - uczęszczała do szkoły dla dziewcząt prowadzonej przez Zgromadzenie Najświętszego Serca Jezusa (należy do niego blogerka DEON.pl, siostra Ewa oraz siostra Jolanta Glapka)."

Przecudowne poszukiwanie połączeń :-)))))

Oceń 27 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jagoda.jagodka.malina 18:57:43 | 2016-05-09
Typowy kościół pedalskokatolicki. Powszechny wszędzie.

Oceń 4 84 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?